На Волині побудують швидкісну трасу
Основна мета швидкісної мережі – зекономити час водіям, а також зробити подорожі між українськими містами комфортнішими та безпечнішими.
Про це йдеться в повідомленні Укравтодору.
Йдеться про дороги, які матимуть не менш ніж по дві смуги руху в один бік із роздільною смугою, яка виключає можливість лобових зіткнень із зустрічними автомобілями.
Цього року основі будівельні роботи із розширення до чотирьох смуг руху будуть виконуватися на трасах:
М-03 – на ділянці від м. Лубни до м. Полтава, а також на ділянці від м. Полтава до м. Валки;
М-07 – на окремих ділянках траси від міста Ковель до українсько-польського кордону;
Н-31 – на всій протяжності від відгалуження від швидкісного шосе М-03 біля м. Решетилівка до м. Дніпро.
Робота у цьому напрямі безпосередньо впливає на прискорення руху між містами. Наприклад, подорож автотранспортом від м. Київ до м. Дніпро протяжністю 477 км пришвидшиться більше, ніж на дві години і триватиме замість 6 год. 40 хв. - 4,5 години.
"Особлива увага приділяється безпековим заходам. У планах побудова різнорівневих пішохідних переходів, встановлення дорожніх знаків з світловідбивним покриттям, підсвіткою та сигнальними лампами, розвиток комплексів автоматичної фіксації порушень і розбудова інформаційної системи моніторингу безпеки дорожнього руху. Ці заходи допоможуть зменшити смертність від ДТП в Україні", – йдеться в повідомленні Укравтодору.
Наразі критеріям швидкісних доріг відповідають дороги технічної категорії 1-а (автомагістраль) та 1-б (швидкісне шосе), а саме: М-06 на відрізку Київ-Житомир-Рівне, М-05 Київ-Одеса на всій протяжності, М-01 на відрізку Київ-Чернігів, М-29 Харьків-Новомосковськ, Н-08 на відрізку Дніпро-Запоріжжя, М-03 на відрізку Київ-Лубни та Н-01 на відрізку Київ-Обухів.