Новини

У Луцьку - семінар про роздержавлення регіональних ЗМІ. ФОТО

У Луцьку редактори державних та комунальних ЗМІ Волинської та Рівненської областей говорили про те, як пережити роздержавлення та стати успішним виданням після реформи.

Семінар «Реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. Економіка та дизайн видань» відбувся у п’ятницю, 30 березня, у прес-центрі 12 каналу.

Медіа-експерт, голова Волинського прес-клубу Ольга Куліш зауважила, що мета заходу – допомогти регіональній пресі не зникнути в рамках реформи, а навпаки – зберегти якісний рівень після роздержавлення.

«Регіональні ЗМІ потребують уваги суспільства і влади. Переконаний, досвід та знання редакторів регіональних видань дозволять послабити виклики, які ставить перед ними реформа. Я дуже не хотів би, щоб з медійної мапи України зникла регіональна преса. Адже її вплив дуже великий. Альтернативи такій пресі просто немає», - додав голова правління Міжнародної академії демократії Володимир Пащенко.

«Кожен з редакторів робить усе можливе, аби після реформи перетворити свою газету на успішний проект. Це непросто, але можливо», - переконана викладач Укртелерадіопресінституту Світлана Писаренко.

Секретар Ради з питань захисту професійної діяльності та свободи слова при Президентові України Олександр Бухтатий розповів присутнім, що у 2017 році в Україні виходило 1506 газет, з них 555 – комунальні. Тому про вагому роль цих видань сперечатись не варто.

«Те, що місцева преса не може жити без державної підтримки – це міф. Дослідження показують, що принаймні 30% комунальних видань може пережити реформу і рухатись далі», - впевнений експерт.

Під час семінару учасники говорили про роль друкованих ЗМІ в сучасній Україні, економіку реформованих ЗМІ, залучення грантів та дизайн видань.

Організатори: Адміністрація Президента України, Укртелерадіопресінститут, ГО «Міжнародна академія демократії», ГО «Центр Розвитку «Медіафорум», Національна спілка журналістів України.