Жахливі пологи у Луцьку: у дитини – зламаний череп, крововилив, забій мозку
ПОЛОГИ БУЛИ ПЕРЕДЧАСНИМИ
25-річна Галина Тарасюк з Камінь-Каширського району розповідає, що це була її перша вагітність. Проходила начебто нормально.
«Під час вагітності ускладнень не було, лікарі нічого не говорили», - каже жінка.
Однак на 32-ому тижні вагітності раптово відійшли води (вагітність вважається доношеною на 37 тижні). Після цього, 12 лютого 2018 року, жінку екстрено відправили до Луцького пологового будинку.
«Сказали, що може бути інфекція», - пригадує Галина.
У пологовому будинку за пацієнткою майже тиждень спостерігали, а коли почались пологи, зробили кесарів розтин. Це було 18 лютого.
«Спочатку сказали, що хлопчик дихав, оцінили стан на 5-6 балів (за шкалою Апгар, якщо стан новонародженого чудовий, виставляють 10 балів, - ред.), а ввечері забрали дитину в реанімацію обласної дитячої лікарні. Сказали, що підозра на крововилив. Як це сталось, я не знаю, бо ніхто нічого не говорив», - зазначає жінка.
СТАН ДИТИНИ ВАЖКИЙ
Діагноз немовля – пологова травма. У дитини - забій мозку важкого ступеня, внутрішньо-мозкова гематома правої скронево-тім’яної ділянки, внутрішньошлуночковий крововилив ІІ ступеня, травматичний субарахноїдальний крововилив, перелом тім’яної кістки, забій м’яких тканин, судомний синдром, дихальна недостатність ІІ ступеня та недоношеність. Також дитині через некроз шкіри на голові робили пересадку.
Завідуючий відділенням реанімації новонароджених та недоношених дітей Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання Олександр Попазогло каже, що стан хлопчика – стабільно важкий.
Нещодавно дитину зняли з апарату штучної вентиляції легень, однак трубку залишили про всяк випадок.
«Даємо дитині пробувати дихати самостійно через маску. Почали годувати, вже вийшли на повний об’єм, даємо антибіотик», - розповідає лікар.
«Наразі будь-які прогнози робити рано. Стан стабільний, але мова про виписку не йде. Тим більше, з реанімації просто додому не виписують. Далі дитина переводиться у профільне відділення і вже там лікарі проводять свої обстеження. Неврологи, нейрохірурги та інші», - додає Олександр Попазогло.
У ПОЛОГОВОМУ ЧЕКАЛИ ТИЖДЕНЬ, ЩОБ РОЗВИНУЛИСЬ ЛЕГЕНІ
Акушер-гінеколог Луцького клінічного пологового будинку, яка робила кесарів розтин жінці, Ольга Самбольська розповідає, що води відійшли передчасно через інфекцію.
«Жінка поступила до нас вже на 32-ому тижні вагітності з відходженням вод. До цього часу вона знаходилась на обліку в Камінь-Каширській центральній районній лікарні, куди вона стала в 17 тижнів. Там був мінімальний набір обстежень, але того, який проводиться у нас, не було», - пригадує медик.
«Вагітність точно проходила на фоні інфекції, бо усі чотири аналізи сечі були погані. Аналіз цистит звучав, але додаткових бакпосівів, щоб з’ясувати, що це за інфекція, у Камінь-Каширську не брали», - додає акушер-гінеколог.
З її слів, після того, як відійшли води, лікарі вирішили почекати, аби легені дитини максимально розвинулись. У цей час жінці давали антибіотики для боротьби з інфекцією.
«При передчасних пологах головною загрозою є дихальна недостатність, тому час до пологів максимально відтерміновується для дозрівання дихальних шляхів дитини. І наші, і закордонні протоколи кажуть, що на такому терміні потрібна вичікувальна тактика. Тому що кожен день перебування у животі набагато ефективніший, ніж ззовні. Навіть, якщо вже відійшли води», - пояснює Ольга Самбольська.
ПРИ ПРИРОДНИХ ПОЛОГАХ ДИТИНА МОГЛА ЗАГИНУТИ
Лікарі кажуть, що усі шість днів після відходу вод стан і матері, і дитини був задовільним. Коли ж на сьомий день почались пологи, стан маляти різко погіршився.
«Ми зафіксували дистрес плоду. Це прогресуюче порушення серцебиття, яке загрожує гибеллю дитини. Тому прийняли рішення про ургентний кесарів розтин», - додає лікар.
Медики в один голос запевняють – при недоношеності, інфекції та тривалому безводному періоді ризик травми у дитини зростає в рази.
«Голівка ж рукою дістається, вона сама не народжується. Тут стояло питання – дитина буде жива чи ні. Про лікарську помилку мова не йде», - переконує акушер-гінеколог Ігор Федосюк, який також робив кесарів розтин Галині Тарасюк.
«При вагінальних пологах дитина з великою вірогідністю померла б», - наголошує Ольга Самбольська.
«Родова травма не означає те, що дитину хтось вдарив чи впустив, це гіпоксична травма. У даному випадку вона пов’язана з тим, що дитина недоношена і довгий час була без вод», - каже заступник головного лікаря з медичної частини Луцького пологового будинку Галина Бондарук.
Лікарі вважають, що при вчасному обстеженні та лікуванні таких наслідків можна було б уникнути.
«В ідеалі пролікувати все ще до вагітності. Це золотий стандарт, який застосовується у світі», - наполягають вони.
НА ЛІКУВАННЯ БАТЬКИ ВИТРАЧАЮТЬ ЧИМАЛІ СУМИ
Мама 1,5 місячного Владислава Галина Тарасюк майже щодня приїжджає до Луцька з Камінь-Каширського району, аби провідати дитину. Щодня на лікування витрачають різні суми, однак лише за минулий тиждень набігло більше 9 тисяч гривень.
Таких грошей сім’я не має і просить про допомогу.
Номер картки мами 5168 7554 2111 4428 Тарасюк Галина.
Передрук заборонений