Новини

Свято з присмаком «совка»: у Луцьку білять дерева. ФОТО

У соцмережах лучани активно дискутують, чи варто білити вапном дерева навесні.

Хтось вважає, що це пережиток минулого, називаючи таку традицію «радянщиною», інші ж заперечують, мовляв, так зелені насадження виглядають гарнішими, надаючи місту святковості, декотрі кажуть, що вапно захищає стовбури дерев від шкідників.

Чи варто білити дерева навесні та чи дійсно це захищає від «навали» комах, «Волинь24» поцікавилося у директора департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Юрія Крася.


ВАПНО ЗАХИЩАЄ ДЕРЕВА

За словами Юрія Крася, оброблення стовбурів дерев вапняною сумішшю входить у перелік заходів, необхідних для забезпечення благоустрою міста.

«Цієї весни побілка дерев у місті однозначно відбудеться. До Пасхи ми вже не встигнемо, а от до травня – точно. Щодо доцільності таких заходів, то багато людей і справді вбачають у цьому лише прикрашення та святковий вигляд. Проте не варто забувати, що вапно володіє антисептичними властивостями і захищає кору дерев від шкідників», - зазначає чиновник.

Скільки кілограмів вапна в середньому використовують на сезонну побілку дерев директор департаменту ЖКГ сказати не може. Проте зазначає, що це не так багато, як може здатись на перший погляд. Приготована вапняна суміш має слабку концентрацію, аби не пошкодити стовбури дерев, особливо молодих. Білять у Луцьку й бордюри.

Варто зазначити, що правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України забороняють білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми.

ЯК РОБЛЯТЬ В ІНШИХ МІСТАХ?

Влада Києва заборонила білити дерева і бордюри в місті минулого року, назвавши такі методи радянськими. Втім, незважаючи на попередження, в окремих районах міста це все ж продовжували робити.

Про те, що підприємства, установи та організації, які займаються благоустроєм територій та утриманням зелених насаджень у населених пунктах, не повинні білити вапном дерева наголошує влада Рівного, Тернополя, Львова, Житомира та інших міст України.

Застарілою радянською практикою, від якої необхідно відмовлятися, назвав біління вапном декоративних дерев та бордюрів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Він наголосив, що на біління витрачають чимало коштів, тож краще використовувати європейський досвід благоустрою територій. Наприклад, дерева, у разі необхідності, не фарбувати, а обробляти спеціальним розчином від паразитів.
Передрук заборонено