Прем'єр Вірменії пішов у відставку
Залишити посаду від нього вимагали учасники багатотисячних протестів у Єревані протягом останніх днів, пише ВВС.
У своєму зверненні пан Саргсян, який обійняв посаду прем'єра минулого тижня, а до того двічі обирався президентом, визнав правоту опозиції на чолі з депутатом Ніколом Пашіняном, який виступав проти його призначення главою уряду.
"Нікол Пашинян мав рацію. Я був не правий. Ситуація, яка склалася має кілька рішень, але на жодне з них я не піду. Це не моє. Я залишаю пост керівника країни, посаду прем'єр-міністра", - йдеться у заяві пана Саргсяна.
Пізніше у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків глави уряду призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна.
Зранку понеділка із СІЗО випустили лідера протестів - опозиційного депутата Нікола Пашиняна.
Його арештували у неділю, одразу після невдалої спроби перемовин із Саргасяном у прямому ефірі.
Вірменська опозиція стверджує, що Серж Саргсян, який був президентом у 2008-2018 роках, використав нещодавні зміни до конституції, аби залишитися при владі.
Повноваження прем'єра у Вірменії суттєво розширили згідно з результатами референдуму в 2015 році, а пан Саргсян обійняв цю посаду 17 квітня, через кілька днів після завершення його президентських повноважень.
Опозиція також критикує Саргасяна за тісні зв'язки з Росією і нагадує, що Володимир Путін також у 2008 році змінив посаду президента на роль прем'єра, аби зберегти владу.
Пан Пашинян вже сидів у в'язниці за участь у протестах проти Сержа Саргсяна у 2008 році.
Нинішню хвилю протестів опозиціонер назвав "оксамитовою революцією", посилаючись на мирні протести у 1989 році, які покінчили з комуністичним режимом у Чехословаччині.
Кілька років тому Серж Саргсян обіцяв, що не ставатиме прем'єр-міністром після закінчення другого п'ятирічного терміну на посаді президента у квітні 2018 року. Проте 17 квітня парламент обрав його прем'єр-міністром попри протести, які розпочалися ще 13 квітня.