Порошенка закликають звернути увагу на побиття журналістів
Про це йдеться у петиції, яка розміщена на сайті Президента України. Автор петиції - генеральний продюсер "12 каналу", секретар Національної спілки журналістів України Ольга Куліш.
ПЕРЕЙТИ НА СТОРІНКУ ПЕТИЦІЇ
«20 квітня 2018 року журналіста відділу розслідувань інтернет-видання «Волинь24» Сергія Шаповала та оператора «12 каналу» Романа Харченка під час розслідування теми нелегального продажу дизельного пального жорстоко побили і тримали у замкненому приміщенні на території підприємства ПП АП «Агро Дружба», що в смт. Дружба Теребовлянського району Тернопільської області. У оператора Харченка – струс мозку і гематоми на тілі, у журналіста Шаповала – травмоване обличчя», - йдеться у зверненні до Президента.
«Напав на них, за свідченнями журналістів, керівник підприємства ПП АП «Агро Дружба», радник міського голови Роман Когут зі своїм помічником. Відкрито кримінальне провадження за статтею КПК 345-1 п.2. «Погроза або насильство щодо журналіста». Однак, є побоювання, що чергове насильство над журналістами не буде доведене до логічного завершення – кримінального покарання винних», - пише керівник телеканалу.
Ольга Куліш наголошує – в Україні зростає кількість випадків застосування сили і фізичної агресії проти журналістів при виконанні ними своєї професійної діяльності. Так, лише за перший квартал 2018 року Національна спілка журналістів України зафіксувала 21 подібний інцидент.
«Тенденція загрозлива і демонструє незахищеність журналістської професії в молодій демократичній державі, орієнтованій на європейські цінності. Приховування, затягування розслідування випадків фізичної агресії проти журналістів культивує у суспільстві два явища: переконання у безкарності злочинців, які зацікавлені у залякуванні журналістів, а також загальну зневіру у здатності правоохоронних органів захистити не лише медіа-працівників, а й простих громадян», - підкреслює автор петиції.
Від Президента вона вимагає:
1. Взяти під особистий контроль хід розслідування справи побиття Сергія Шаповала і Романа Харченка 20.04.2018 р.
2. Поставити вимогу Генеральному прокурору України провести перевірку усіх випадків фізичної агресії над журналістами, у яких винні так і не були покарані, і відзвітувати суспільству про причини цього.
3. Посприяти проведенню найближчим часом Парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів
4. Вжити заходів щодо ліквідації в Україні тіньового ринку нафтопродуктів, який послаблює енергетичну безпеку країни, негативно позначається на ринку праці і сплаті податків у бюджет.
Національна спілка журналістів України ініціює збір підписів під цими вимогами.