Нащадки князів Чорторийських побували у селі на Волині
Родичі князів Чорторийських у п’ятницю, 4 травня, приїздили на Волинь.
Нагадаємо, 5 травня у містечку Клевань на Рівненщині відбулося перепоховання останків Чорторийських, знайдених на розкопках у крипті Благовіщенського костелу. Участь у події взяло більше двох десятків представників роду Чорторийських із Польщі на чолі з княгинею Барбарою Чорторийською.
Напередодні Чорторийські відвідали і колишнє містечко Чорторийськ. Тепер село Старий Чорторийськ Маневицького району на Волині. Саме з цього населеного пункту починається історія роду Чорторийських. Прізвище князів походить від назви села.
«Вони побували у монастирі, спілкувалися з намісником отцем Володимиром. А згодом відвідали і сільську раду. Ми обмінялися електронками і пообіцяли їм надіслати фільм про Старий Чорторийськ. Розмова вийшла цікавою і невимушеною», - розповіла секретар сільської ради Марія Свента.
Чорторийські востаннє бували у цьому селі років шість тому, каже жінка. Але такої кількості нащадків колишніх власників містечка на своїй території село ще не бачило.
"Навіть з маленькими дітьми, ми були вражені, бо ніхто про приїзд не попереджав", - каже Марія Свента.
Колись у Старому Чорторийську був князівський замок, оточений земляними валами. Родовим гніздом Чорторийських містечко на Волині стало у 15 ст. У 18 ст. там побудували костел і заснували домініканський монастир. Згодом він став православним. Із 1999-го там Хрестовоздвиженський чоловічий монастир УПЦ. Споруду монастиря реконструювали, бо після двох воєн та радянського періоду приміщення було у занедбаному стані.
Фото "Рівне вечірнє" та Олени ЛІВІЦЬКОЇ.