У луцькій мерії – буча: атовці не випускають депутатів з сесійного залу
Про це стало відомо у понеділок, 14 травня, під час позачергової сесії Луцької міської ради.
Помічниця народного депутат Ігоря Лапіна Оксана Ютовець виступила від його імені. З її слів, нардеп обіцяє допомогти з фінансуванням будівництва міського реабілітаційного центру для учасників АТО, якщо міська рада розробить проект.
Головний лікар Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Гнетньов також зауважив, що ідея створення центру назріла у 2015 році.
Його пропонували відкрити на противагу військовому госпіталю та госпіталю ветеранів війни, в яких учасники АТО можуть проходити реабілітацію лише 20 днів на рік.
Натомість у цьому реабілітаційному центрі планували надавати амбулаторну допомогу круглий рік.
«Людина, яка побувала у військових умовах, але не отримала поранення, все одно отримує посттравматичний синдром. Це призводить до розвитку багатьох хвороб, в тому числі тих, які призводять до інвалідизації. Тому підтримка учасників АТО та членів їх родин вкрай необхідна», - наголосив лікар.
З його слів, для реабілітаційного центру свого часу планували використати приміщення колишнього відділення водолікування. Передбачалось добудувати у ньому другий поверх.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку «заглохла» ідея з реабілітаційним центром для військових
Натомість радник міського голови і депутат Ігор Поліщук заявив, що виділяти кошти на цей реабілітаційний центр наразі недоцільно.
«На будівництво центру потрібно більше 15 мільйонів гривень, а з ростом цін, заробітних плат ця цифра зросте до 20 мільйонів гривень. Якщо ми зараз виділимо 5 мільйонів гривень, що це дасть? Окрім того, що ми знімемо гроші з ремонту доріг?», - зауважив обранець громади.
«Для чого протиставляти інтереси тисяч лучан та атовців, зіштовхувати їх лобами? Якщо дамо ці 5 мільйонів, коштів на ремонт проспекту Волі не вистачить», - додав він
Не підтримав Ігоря Поліщука депутат Павло Данильчук, який вважає, що 5 мільйонів гривень – невелика сума для луцького бюджету.
«Якби не ці хлопці, ми б зараз не думали про дороги. Потрібно правильно розставляти пріоритети. А зараз пріоритетом повинен бути цей реабілітаційний центр», - наголосив також Микола Федік.
Водночас секретар ради Григорій Пустовіт заявив, що будівництво таких центрів – функція держави, а не органів місцевого самоврядування.
Врешті він оголосив перерву у сесійному засіданні. Це не сподобалось учасникам АТО, які заявили, що не випустять депутатів із залу.