Сьогодні Вознесіння: що не можна робити у свято
На 40-й день після Великодня православна церква святкує одне з 12 головних свят року - Вознесіння Господнє. Повна назва свята - Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, - пише Уніан.
Історія свята
Вознесіння Господнє - день, коли Христос вознісся на небо і сів "праворуч від Отця". Після свого воскресіння він з'являвся своїм учням, розмовляв з ними і повчав їх, звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх та вознісся на небо.
Дата Вознесіння у 2018 році
У 2018 році Вознесіння Господнє припадає на четвер, 17 травня.
Чого не можна робити на Вознесіння:
- лаятися, лихословити;
- займатися обжерливістю та веселитися;
- виносити сміття;
- плювати на землю (Ісус у святковий день продовжує свій земний шлях дорогами);
- відмовляти мандрівникам;
- займатися сексом;
- у цей день не відспівують покійників;
- займатися важкою роботою по дому (вважається, що це відволікає від роздумів про Господа);
- не можна вимовляти слова "Христос Воскрес", оскільки у цей день з храмів виносять плащаницю.
Традиції, прикмети і ворожіння:
За слов'янською народною традицією, з цього дня весна закінчується й починається перехід до літа, тому вже можна не боятися похолодань. Вважається, що якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до 21 листопада, Дня святого Михайла.
А дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай та хвороби у худоби. Якщо викупатися на Вознесіння в річці – здоров'я буде міцним. Якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть.
Почути каркання ворони в цей день – добрий знак. Цього дня вмивалися росою: вважалося, що на Вознесіння Господнє вона стає цілющою. У день Вознесіння потрібно молитися про благополуччя і здоров'я: в цей день, перед тим, як зійти на небеса, Господь, як прийнято вважати, вислуховує усі прохання людей і виконує їх.
Також у цей день варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці. На Вознесіння існує звичай "ходити на роздоріжжя" - в гості до рідних та знайомих і дарувати їм спечені з пшеничного тіста на меду та з цукровими візерунками "драбинки", що символізують шлях на небо.