Аферистові, який дурив волинських дівчат, допоміг утекти з-під варти поліцейський
Прокуратура столиці затримала та оголосила про підозру правоохоронцю за фактом пособництва у втечі з-під варти підозрюваного, - повідомляє прес-служба відомства.
Встановили, що вказаний правоохоронець, в обов'язки якого входидло конвоювання арештованих, у суботу, 23 червня, здійснив ряд умисних дій, спрямованих на пособництво 32-річному уродженцю Республіки Молдова Олександру Бурлаку, поміщеному у Київське СІЗО, втекти з-під варти.
Увечері цього ж дня правоохоронця затримали слідчі прокуратури згідно зі ст. 208 КПК України.
Йому вже оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 393 КК України та підготовлено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, Олександра Бурлаку правоохоронцям вдалося розшукати і затримати на орендованій квартирі.
Як повідомляли у поліції, на його рахунку - близько десяти ошуканих жінок та дівчат із Києва та інших областей: чоловік на сайті знайомств розміщував оголошення про пошуки дружини - охочих влаштувати особисте життя знаходилося чимало.
"На побачення кавалер приїжджав на елітних позашляховиках, які брав в оренду на кілька днів. Окрім цього, апартаменти для зустрічей винаймав у престижних будинках та називався впливовою людиною. Коли відносини переходили у спільне проживання, шахрай починав оббирати або ж саму жінку, або її рідних. Для цього пропонував вирішити серйозні питання за гроші", - повідомляв оперуповноважений карного розшуку ГУНП у місті Києві Олег Токаренко.
В останньому випадку близьким потерпілої він мав придбати меблі італійського виробництва та новий позашляховик із подальшою реєстрацією цього транспорту. І все це - за цінами, значно нижчими від ринкових. Як тільки шахрай отримав готівку – відразу втік.
Під час розслідування кримінального провадження слідчі зрозуміли, що мають справу із аферистом зі стажем.
Кілька років тому на території Волинської області він також ошукував людей: дівчатам пропонував одруження, іншим - вирішити різноманітні проблеми за грошову винагороду. Натомість зникав з грошима потерпілих.
Тоді "винахідник" називався високопосадовцем правоохоронних органів, а на зустрічі приїжджав у форменому одязі та демонстрував фіктивне службове посвідчення.
У 2013 році суд визнав його винним у скоєнні низки шахрайств та призначив покарання у вигляді восьми років позбавлення волі.
Відсидівши чотири роки, молодик опинився на свободі та знову взявся видурювати гроші у довірливих людей.
Чоловік офіційно перебував у міжнародному розшуку кримінальною поліцією Республіки Молдова за скоєння шахрайств у особливо великих розмірах.