Біля Ковеля хочуть створити меморіал у пам'ять про розстріляних
Але перш за все на місці поховання необхідно провести ґрунтовні археологічні дослідження, - інформує прес-служба Волинської обласної ради.
Тимчасова комісія вивчатиме питання про створення меморіального комплексу на місці розстрілу.
«Питання щодо облаштування території нововиявленого поховання в с.Вербка Дубівської ОТГ Ковельського району слухалося на засіданні обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій 18 квітня 2017 року за участі секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв воєн та політичних репресій С. Шеремети», - йдеться у відповіді на депутатський запит за підписом голови ОДА Олександра Савченка.
Вирішили взяти під охорону територію, де знайшли людські останки. Після обстеження з ініціативи Релігійної громади прогресивного іудаїзму та їхнім коштом кар’єр було засипано.
Станом на червень 2018 року дослідники не дійшли до одностайної думки що це за похованн: місце загибелі польських легіонерів періоду Першої світової війни, радянських воїнів під час бою у Другій світовій війні чи поховання розстріляних в’язнів концтабору «Шталаг-301» (військовополонені та євреї).
Також наразі не визначені межі поховання. Важливо, що через дорогу від кар’єру, де знайдені людські останки розміщується: польське кладовище; військове австрійське кладовище часів Першої світової війни (зруйноване нелегальними копачами; дещо далі – діюче кладовище села Вербка.
Як йдеться у відповіді Олександра Савченка, перш за все необхідно провести ґрунтовні археологічні дослідження, із залученням кваліфікованих фахівців. Наразі усі необхідні дозволи для проведення таких робіт має комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля». І тільки після того визначитись, робити ексгумацію та перезахоронення або ж створювати меморіальний комплекс без підняття людських останків.