Новини

Росіяни поширюють в мережі брехню про вакцинацію

Боти в соціальних медіа та російські тролі поширюють дезінформацію про вакцини, щоб посіяти розбрат в суспільстві та розповсюджувати шкідливе програмне забезпечення.

Акаунти тролів, які намагалися вплинути на вибори в США, також писали про вакцини, стверджують американські дослідники, - пише ВВС Україна.

Пости пишуть як за, так і проти вакцинації, щоб створити ілюзію балансу.

Дослідники проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 і 2017 роками.

Тему вакцинації тролі та боти використовували як "яблуко розбрату", каже Марк Дредзе з Університету Джона Гопкінса.

"Граючи по обидва боки, вони підривають довіру суспільства до вакцинації, піддаючи нас усіх ризику інфекційних захворювань", - сказав він.

Цього місяця Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила, що захворюваність на кір в Європі досягла рекордно високого рівня. Експерти пов'язують сплеск інфекцій зі зменшенням кількості вакцинованих.

У США кількість дітей, яких звільняють від імунізації з релігійних або філософських міркувань, також зростає.

Доки більшість американців вважали, що вакцини безпечні та ефективні, Твіттер створював інше враження, наче довкола досі точаться дебати щодо цього питання, йдеться в дослідженні, опублікованому в American Journal of Public Health.

"Значна частина онлайн-дискурсу щодо вакцин може бути сформована зловмисниками, що мають приховані завдання", - каже Девід Бронятовський з Університету Джорджа Вашингтона.