На березі Стиру у селі Жидичин влаштували фестиваль гончарів
На День Незалежності України близько півсотні діток і дітей, які мають тонкої організації душу, на гончарному колі своїми руками робили глиняні вироби, - повідомляє Волинь online.
Місце організатори Фестивалю гончарного мистецтва обрали символічне — на березі річки Стир у селі Жидичин Ківерцівського району. У давнину там, біля води заготовляли глину місцеві гончарі, а зараз —розташоване еко-маєток “Волинський край”.
"Дерев’яна архітектура, замкова вежа та озеро нагадують тут усім про родзинки Волині — особливу архітектуру, притаманну нашому волинському краю, Луцький замок та мальовниче озеро Світязь. Наші давні українські традиції треба передавати з покоління в покоління. Саме дітям цікаво відкривати світ дивовижного народного ремесла з його глибинним таїнством і традиціями”, - розповів керівник еко-маєтку “Волинський край” Віктор Дячук.
Самобутні майстрині Марія Гонта та Оксана Нитка разом із дітками з особливими потребами громадського об’єднання “Зірка надії” та їхніми батьками вчились виготовляти гончарні вироби.
Глину уміло перетворювали в фігурки сонечка, звіряток та обереги з тризубцями. Потім розфарбовували глиняні подарунки.
Участь у фестивалі, зі слів спеціаліста з гуманітарних питань, представника Жидичинської сільської ради Тетяни Неділько, взяли діти з Луцька та села Жидичин, які щотижня відвідують гурток гончарного мистецтва в Будинку культури.
“Уже три місяці наш Центр реабілітації інвалідів дитинства та сиріт “Зірка надії” працює над відродженням гончарства. До громадського об’єднання входить більше 100 дітей від 5 до 20 років. Це особливі діти, яких ми адаптовуємо до трудової діяльності щодня, — розповів голова громадського об’єднання “Зірка надії” Олександр Жаловага.
"Усі гончарні вироби, виготовлені дитячими руками, плануємо показати на благодійному аукціоні вже найближчими часом”, - додав він.