Міністр сказала, хто контролюватиме вчителів, щоб ті навчали першачків по-новому
Про це повідомляє 5 канал.
Гриневич сказала: "Зрозуміло, що відповідальні – директори, керівники навчальних закладів. Вони безпосередньо приймали цього вчителя на роботу і вони відповідають за те, що відбувається в школі".
Вона сказала, що і батьки мають включитися у процес і звертати увагу, як навчаються їхні діти: "Я впевнена, що будуть активні батьки, які будуть спілкуватися зі своїми дітьми і розуміти, чи вчитель застосовує ці методики, чи не застосовує. В разі, якщо ви бачите, що нічого не відбувається, – я не скидаю можливості, що таке може бути, бо як завжди є ті, хто не хоче жодних змін".
Міністр додала: "Перепідготовку пройшли понад 40 тисяч вчителів – це 22 тисячі вчителів початкової школи і вчителів іноземних мов, які будуть в першому класі викладати іноземні мови. І зараз важливо – керівник відповідальний, тому ви (батьки, – ред.) можете до керівника закладу звернутися, якщо ні – то до органів місцевого самоврядування".
Гриневич також розповіла, що Міносвіти створює служби захисту освіти – регіональні підрозділи, де ці регіональні підрозділи зможуть моніторити роботу вчителів. "Щоб їм (вчителям, – ред.) також надавати певну допомогу і унезалежнити їх, дати їм більш незалежний інструмент оцінки роботи від органів місцевого самоврядування, які зобов'язані забезпечувати умови навчання. Власне забезпечити все необхідне обладнання і нормальні умови навчання", – сказала міністр.
Гриневич також сказала, чи можна буде звільняти вчителів, які не керуватимуться рекомендаціями щодо навчання першачків: "Все буде залежати, в який спосіб він це робить. Бо є трудовий кодекс, і всі причини можливі для звільнення вчителя там виписані. Бо якщо вчитель не виконує своїх посадових обов'язків і як правило дається догана, адміністративне стягнення, якщо таких адміністративних стягнень є декілька, то це може бути підставою для звільнення. Але я вірю в українського вчителя, повірте, що дуже багато українських вчителів уже сьогодні в багатьох школах працювали за методиками Нової української школи. Наше завдання – зробити це доступним для всіх дітей України, а не тільки для окремих шкіл, де працюють такі талановиті вчителі".