Волинський фахівець зі здорового харчування назвала головне правило ефективної дієти
Про це йдеться у інтерв'ю на "Слово правди".
"Здорове харчування передбачає обмеження у простих вуглеводах, які швидко розщеплюються, дають енергію, але не несуть жодної користі – це солодощі, випічка, газовані напої, солодкі фрукти у великих кількостях. Складні вуглеводи – це каші, макарони з твердих сортів пшениці, овочі тощо. До речі, щодня потрібно з’їдати не менше 300 грам овочів – тобто приблизно по сто грамів на сніданок, обід та вечерю", - розповідає волинянка.
Світлана Філюшкіна каже, що їжу в жодному випадку не потрібно штучно насичувати жирами – смажити страву на сковорідці у великій кількості олії чи щедро засмачувати маслом кашу та картопляне пюре.
"Саме через смаження у фритюрі (де є надлишок соняшникової або кукурудзяної олії) в фаст-фуді дуже багато омега-6 жирів, які здатні викликати запальні процеси в організмі. І у споживачів, а це переважно підлітки, через це на обличчі з’являється вугрова висипка. Збалансувавши раціон, можна знизити її прояв, – пояснює фахівець із харчування.
Здорове харчування хоч і є своєрідною дієтою на все життя, втім усе не так безрадісно, як, можливо, здається, адже у 10 відсотків від денного раціону дозволяється включати і улюблені некорисні продукти – цукерка, тістечко чи шматок піци.
За словами Світлани, меню повинне бути різноманітним, включати не менше 30 найменувань продуктів, але необов’язково це мають бути складні страви – можна щодня снідати вівсянкою або яйцями, перекушувати кисломолочним сиром з горіхами та медом або фруктами, на обід їсти крупи з рибою або курячим філе, а на вечерю вживати овочі з рибою, яйцями або суп чи борщ.