Відмову від сніданку назвали причиною небезпечного захворювання
В ході дослідження були проаналізовані дані про здоров’я майже ста тисяч чоловік, повідомляє The Daily Mail.
Виявилося, що серед тих, хто пропускав перший прийом їжі хоча б чотири рази в тиждень, вірогідність появи діабету була на 55% вища в порівнянні з людьми, що харчувалися правильно.
Серед досліджуваних було досить багато людей із зайвою вагою. Вчені припустили, що головною причиною розвитку хвороби могло стати саме ожиріння, а не режим харчування.
Вони провели нове розширене дослідження, але результати підтвердилися. Серед людей з будь-якою вагою ті, хто відмовлявся від сніданку, були більш схильні до діабету – на 22%.
Тим часом багато власників зайвих кілограмів мають звичку не снідати. Вони вважають, що це знизить кількість одержуваних ними калорій. Але ця стратегія в корені невірна.
Намагаючись заглушити відчуття голоду до обіду, люди перекушують шкідливою їжею (печивом, цукерками, чіпсами), що негативним чином позначається на здоров’ї.
Обід також стає більш насиченим і щільним, а це призводить до сплеску глюкози і інсуліну. В результаті порушується метаболізм, і підвищується ймовірність серйозних захворювань.
Вчені відзначили, що не всі сніданки одинаково корисні – слід віддавати перевагу цільнозерновим продуктам і знизити споживання цукру і червоного м’яса.
Раніше повідомлялося, що діабет частіше розвивається у людей, що працюють ночами. Природні циркадні ритми організму збиваються, що веде до гормонального дисбалансу і руйнування корисної мікрофлори кишечника.