Новини

«Невдала спроба рейдерства», – священик про рішення прихожан церкви в Красноволі перейти в ПЦУ

Представники церкви вважають, що голосування про перехід громади УПЦ у селі Красноволя Маневицького району відбувся із порушеннями статуту парафії.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці речник Волинської єпархії УПЦ протоієрей Олег Точинський.

Нагадаємо, жителі села Красноволя під час голосування вирішили вийти з-під юрисдикції УПЦ і перейти до новоствореної Православної церкви України.

За словами отця Олега, у Свято-Михайлівському храмі села Красноволя Маневицького району відбулась невдала спроба референдуму про перехід Свято-Михайлівської релігійної громади Української православної церкви у ПЦУ.

Прес-секретар Волинської єпархії повідомляє, що прихильники ПЦУ вирішили провести голосування про перехід і зірвали панахиду: мати військовослужбовця, який перебуває в зоні проведення ООС хотіла помолитись за спочилих рідних.

“Про “референдум” не було поставлено до відома ні настоятеля парафії, ні членів (не всіх!) парафіяльної двадцятки. Референдум, який активісти хотіли оформити, як збори парафіяної громади, відбувся з грубим порушенням прописаних у Статуті правил щодо реалізації подібних заходів. По суті, говорячи сучасними юридичиними термінами, відбулась невдала спроба рейдерства релігійної громади, як юридичної особи. Попри намагання прихильників ПЦУ реалізувати так зване голосування про перехід, у храмі виникла суперечка між присутніми. “Референдум”, який проводили у форматі “Хто “за” – піднімаємо руки”, не був належним чином оформлений і проведений, тому вважати його правомочним немає жодних підстав. Після словесної перепалки між прихилньиками та противниками переходу у ПЦУ, люди покинули храм”, – йдеться у дописі Олега Точинського.

Також священик зауважив, що у храмі постійно перебував незнайомий місцевим чоловік, який час від часу вибігав з храму і розмовляв з кимось по телефону.

Опісля подій, які відбувались у храмі, до настоятеля Свято-Михайлівської громади УПЦ села Красноволя приїхав декан (благочинний) місцевого деканату УПЦ КП.

“Він пропонував нашому священику переходити до них разом з громадою. Серед іншого пролунала фраза “Що мені сказати владиці Михайлу?”, – пише представник Волинської єпархії.

Окрім цього, прес-секретар Волинської єпархії запевнив волинян, що такої юридичної особи як ПЦУ ще не існує, адже вона ще не оформлена.

“Коли вам кажуть, що вас будуть переводити до ПЦУ – це не правда. Вас, під прикриттям описаної процедури, переведуть в УПЦ КП. Хтось може сказати, що УПЦ КП розформовано, та це також не правда! УПЦ КП як юридична особа продовжує своє існування і діяльність. Можете перевірити ці дані у Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Отже, ПЦУ, як юр.особи – немає, а УПЦ КП – є. Тому, якщо ті, хто розповідає Вам про перехід, кажуть, що вас переведуть в ПЦУ, при тому ініціюючи якісь маніпуляції з вихідною документацією, – є велика ймовірність того, що вас просто переводять в УПЦ КП”, – йдеться у дописі священика.