«Діти все одно захворіють»: чому продовження канікул у Луцьку – неефективне
Про це в коментарі інтернет-виданню «Волинь24» розповіла виконувач обов’язків директора Волинського обласного лабораторного центу міністерства охорони здоров’я України Наталія Янко.
Нагадаємо, через високий рівень захворюваності на кір луцьким школярам продовжили канікули з 11 січня до 20 січня.
Начальниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко пояснила, що продовження канікул ніяк не вплине на навчальний процес у місті, окрім того, що діти матимуть більше навантаження на початку семестру. Тобто вони не будуть відпрацьовувати канікули по суботах.
За її словами, в період зимових канікул, тобто з 28 грудня у ЗОШ №5 зафіксували сім випадків захворювання на кір.
«Позавчора повідомили, що на кір захворіли дві дитини в різних класах, до кінця дня ще дві дитини, а сьогодні вже є інформація, що захворіло ще дві дитини й вчитель. Навіть, якщо взяти лише цю школу – це сім випадків за канікули, це сім різних класів та вчитель», – пояснила освітянка.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку невакцинованим дітям можуть заборонити ходити до школи
Наталія Янко каже, що сьогодні найбільш актуальним в області є захворювання на кір, ГРВІ та грип.
«Ситуація є достатньо напружена як в Україні, так і в нашій області. Єдиним заходом щодо недопущення поширення інфекції є проведення імунопрофілактики, тобто забезпечення вакцинації не менше 95% населення», – сказала вона.
За словами Наталії Янко, з початку 2019 року на Волині зареєстровано 192 захворювання на кір. Зафіксували вісім діючих спалахів на території області: у Луцьку, Луцькому, Ратнівському, Локачинському та Рожищенському районах.
«Якщо спалахи є в організованих колективах, то варто звернути увагу на те, що сам збудник зберігається в приміщенні і може йти через вентиляційні канали протягом двох годин. Те ж саме може бути в маршрутних таксі і так далі. Школи – це організовані колективи, де діти тісно контактують між собою, тому в таких закладах іде швидке поширення цієї небезпечної інфекції», – розповіла медик.
Наталія Янко наголошує на тому, що в ЗОШ №5, де зафіксували найбільше спалахів кору, 9% дітей є нещепленими.
«Навіть, якщо приймаються рішення органами влади чи управліннями освіти продовжити канікули, то вони не будуть ефективними. Тобто, всі діти, які знову вийдуть нещепленими в цю школу, вони обов’язково захворіють», – пояснила вона.