Новини

На Волині дітей, які не щеплені від кору, не допускатимуть до навчання

У Ковелі з 11 лютого учні без щеплень від кору не зможуть відвідувати школу.

4 лютого відбулась нарада в обласній державній адміністрації за участі заступника голови ОДА Світлани Мишковець, де особлива увага була приділена саме Ковелю. Зазначалось, що викликає занепокоєння стан охоплення щепленнями проти кору школярів. Незважаючи на ускладнення епідемічної ситуації в області, робота в організованих колективах проводиться не на достатньому рівні, пише "Про Ковель".

У ЗОШ№№2, 9 та 12 нещепленими залишається 30 відсотків дітей.

Загалом школи у місті відвідують 1168 нещеплених учнів, що унеможливлює припинення поширення захворювань та стабілізацію епідемічної ситуації.

Наголошувалось, що розпорядження голови ОДА "Про посилення протиепідемічних заходів в області" щодо відсторонення таких дітей від занять під час спалаху кору не виконується.

Заступник міського голови Ігор Прокопів зустрівся з директорами шкіл та представниками медицини, аби напрацювати комплекс заходів для підвищення рівня вакцинації та протидії кору в місті.

Завідувач Ковельського міськрайонного відділу "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України" Людмила Маляр зауважила, що відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідувати дитячі заклади не дозволяється".

Вона навела приклад Луцька, де було вирішено питання позитивно, коли учням без щеплень заборонили відвідувати школи.

За підсумками наради прийняли рішення встановити реальну кількість нещеплених учнів або вакцинованих з порушеннями календаря щеплень, в тому числі – за медичними протипоказаннями в освітніх закладах Ковеля, забезпечити виконання санітарного законодавства щодо обмеження відвідування закладів освіти дітьми, які невакциновані, з понеділка, 11 лютого.

Керівники навчальних закладів мають проводити широкомасштабну просвітницьку кампанію та індивідуальну роботу з батьками-відмовниками щодо обов’язковості щеплень та забезпечити дотримання вимог законодавства щодо вакцинації груп ризику, зокрема, педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу освітніх закладів. Звітувати про запроваджені заходи директори шкіл будуть в управління освіти.

Також вирішили, що до 1 вересня всі школярі мають бути вакциновані від дифтерії. Найближчим часом прогнозується поширення цієї недуги, від ускладнень якої рівень смертності сягає 50%, а рівень інвалідизації – до 40%.