Чому тягне на солодке і як це побороти: поради дієтолога
Про це інформує Здоров’я 24.
Вона зазначає, що від солодощів повністю відмовлятися не варто. Дефіцит швидких вуглеводів призводить до слабкості, дратівливості, апатії, зниження мотивації й зривів. Натомість не варто перевищувати норму – до 50 грамів на добу (10 чайних ложок).
Чому ми хочемо з'їсти солодке:
1. Звичка
Так, це головна причина, чому хочеться з'їсти солодощів після основного прийому їжі. Чай з печивом після обіду, солодке як заохочення за те, що доїв несмачну кашу. Звичка зміцнилася у свідомості. Але відмовлятися від неї потрібно поступово: солодке тільки після 1 прийому їжі, після обіду; зменшити кількість солодкого, не 3 печива, а 1, не п’ять цукерок, а дві; після їжі почистіть зуби, візьміть жуйку.
2. Дефіцит вуглеводів в раціоні
Якщо вашому організму не вистачає вуглеводів, то він буде шукати їх у швидкій формі (солодощі). Почнете їсти протягом дня макарони, крупи, хліб – будете їсти менше солодкого.
3. Обмеження в їжі
Якщо ви сидите на суворій дієти і цукор для вас – це наркотик та смерть, то через кілька днів ви з’їсте повністю шоколадку. І, як наслідок, основний прийом їжі не дасть вам бажаного ефекту. Обмеження повинні бути розумними, не варто впадати у фанатизм.
4. Ефект задоволення
Коли ми з’їдаємо солодощі, то це дає нам позитивні емоції, почуття задоволення. Дієтолог радить заповнювати ці емоції фільмами, книгами, прогулянкою, сексом, ванною з піною чи тим, що ви любите.