Розповіли, що буде з ПЦУ після виборів
Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить директор Департаменту у справах релігій міністерства культури України Андрій Юраш.
"Декларацію свідомо озвучили під час виборів, коли суспільство розділилось на два табори. Це - чергове доведення, що Російська православна церква в Україні - напівполітична структура. Діє у рамках московської імперської парадигми.
Заклик до Вселенського патріарха не має жодної канонічної підстави. Росіяни намагаються видати бажане за дійсне. Це - крик відчаю через розуміння втрати свої позицій в українському суспільстві", - пояснює експерт.
За його словами, томос - це реалізація суспільного запиту та об'єктивних вимог українців.
"На цьому Константинополь ґрунтував свою позицію. Він розуміє, що політичні процеси в Україні не можуть вплинути на становлення Помісної церкви. Політичні еліти нашої держави теж чудово це усвідомлюють. Якщо вони будуть намагатися чинити спротив утвердженню Помісної церкви України, увійдуть у конфлікт з більшістю суспільства. Жоден хоча б відносно притомний політик на це не наважиться.
Московський патріархат говорить, що томос спричинив розкол. Константинополь чудово розуміє, що це твердження не має під собою ніякої основи. Тож він не буде брати його до уваги. Автокефалія навпаки дозволила ліквідувати дві лінії протистояння. Між Українською автокефальною та Київським патріархом, які злились у єдину церкву. Вона відкрила можливість усім україноцентричним силам приєднатися. На сьогодні до Помісної церкви перейшли вже більше 500 громад", - додає Андрій Юраш.