Загадка для науки: волинянин не спить півжиття
Про це йдеться на сторінках газети "Вісник".
Його феномен досліджували українські та закордонні спеціалісти. Федора Микитовича запрошували на телебачення, а режисерка зі Швейцарії, яка знімала науково-популярні стрічки про людей, що страждають від безсоння в Індонезії, Китаї та Індії, додала до свого доробку стрічку про українського унікума.
Журналісти дізналися, як почувається чоловік нині і чи змінилося його життя впродовж останніх років.
"Півтора року поспіль спав по 4 години, а з нового року знову почався збій. Втім, це не заважає жити повноцінно: приділяти увагу родині, клопотатися по господарству, цікавитися, що відбувається в країні та світі", – каже Федір Нестерчук.
У 40 років він захворів на радикуліт так, що не міг підвестися з ліжка. Тоді й пожалівся лікарям: тривалий час не спить, вночі дивиться телевізор, слухає радіо, перечитав сотні книг. Намагався позбутися своєї шкідливої звички за допомогою п'явок, голковколювання, заварював заспокійливі та снодійні трави, використовував продукти бджільництва – не допомагало.
Стан здоров'я пана Федора досліджували не лише волинські медики, а й найкращі спеціалісти Московського університету імені Сеченова. У чоловіка не виявили ніяких відхилень, тому медикаментозного лікування йому не призначали. Пізніше унікальним випадком зацікавилися спеціалісти з Японії, та єдине, що вдалося їм – підтвердити, що у сні волинянина відсутня глибока фаза.
Як при такому, здавалося б, неповноцінному нічному відпочинку Федору Нестерчуку вдається вести активний спосіб життя і не відчувати втоми, доводилося лише дивуватися.
Вченні стверджують: якщо занадто рано вставати і пізно лягати, то організм звикає до нетривалого сну. Саме такого ритму через свій спосіб життя дотримувався Федір Микитович, чим також можна пояснити його феномен. Втім, це лише здогадки. А нині він у настрої, сповнений сил та енергії і залишається загадкою для науки.