На дні Маріанської западини дослідники знайшли пластикове сміття
Віктор Весково занурився на глибину близько 11 км в найглибшу западину світу - Маріанський жолоб у Тихому океані. Про це пише ВВС Україна.
Він провів чотири години, досліджуючи дно западини у своєму батискафі, розрахованому на величезний тиск на великій глибині.
Дослідник виявив морських істот, але також знайшов пластиковий пакет та обгортки від цукерок.
Це третій раз, коли людина змогла досягти найбільших глибин океану.
Перше занурення на дно Маріанського жолоба здійснили у 1960 році лейтенант ВМС США Дон Волш та швейцарський інженер Жак Піккар в апараті під назвою батискаф "Трієст".
Півстоліття потому, у 2012 році режисер Джеймс Кемерон здійснив одиночне занурення у своєму яскраво-зеленому підводному апараті.
Останнє занурення сягнуло глибини 10 927 метрів - на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Таким чином Віктор Весково став новим рекордсменом.
Загалом пан Весково та його команда здійснили п'ять занурень під час своєї експедиції. Для дослідження віддалених ділянок дна також використовували роботизовані глибоководні апарати.
Віктор Весково заявив: "Майже неможливо описати, наскільки ми всі схвильовані через наші досягнення".
"Цей підводний апарат та його базовий корабель разом з надзвичайно талановитою командою змогли піднести морські технології на неймовірно високий рівень, швидко і неодноразово занурившись у найглибшу, найсуворішу ділянку океану", - сказав дослідник.
За зануренням стежив Дон Волш. Він сказав BBC News: "Я вітаю Віктора Весково і його видатну команду з успішним завершенням їхнього історичного дослідження Маріанської западини".
"Шістдесят років тому ми з Жаком Піккаром стали першими, хто дослідив найглибше місце у світовому океані", - розповів пан Волш.
"Тепер коли я вже у віці, для мене було честю бути запрошеним у цю експедицію в місце моєї молодості".
Команда стверджує, що відкрила чотири нових види ракоподібних, яких називають бокоплави або амфіподи. Учасники експедиції кажуть, що бачили кільчастого черв'яка типу ехіури на глибині 7000 метрів та рожевого морського слимака на глибині 8000 метрів.
Вони також знайшли яскраво забарвлену кам'янисту породу, яку могли утворити мікроби, а також зібрали зразки породи з дна.
Під час експедиції було виявлено і сліди людської діяльності на планеті - пластикове сміття. Раніше інші експедиції такого не бачили.
Щороку в океани потрапляють мільйони тонн пластику, але про те, де воно зрештою опиняється, відомо небагато.