Поділ області на повіти – оптимальне рішення, – депутат Волиньради В’ячеслав Рубльов
«Процес децентралізації відбувається активно, але є райони, де ця ситуація є не такою однозначною. Наприклад, у Горохівському районі буде створена перша об’єднана територіальна громада у селищі МарꞋянівка. Це перша районна громада. Здебільшого причиною гальмування цього процесу стає те, що жителі не досягли єдиного рішення, а місцева влада іноді неспроможна допомогти людям та націлити їх на такий крок», – каже Рубльов.
Депутат обласної ради вважає, що найкращим для жителів буде, коли розподіл фінансів, які необхідні для громади, визначатиме сама ж громада. Проте зараз ситуація, на жаль, інша – держава розподіляє кошти за іншим критерієм, що значною мірою для громад неефективно.
«Повітова система, яка зараз обговорюється – це оптимальне рішення щодо поділу області на певні структурні елементи. Головне у цьому питанні чітко визначитись із соціальною сферою та розуміти, які структури і служби будуть діяти у центрі повітових округів. Найоптимальнішим для Волині є чотири повітові округи. У районах, де створені ОТГ, райдержадміністрації втратили досить багато своїх функцій, адже кошти надходять прямо у громаду. І тому держава повинна регулювати функції РДА, які делегуються. А взагалі, до кінця 2020 року процес децентралізації повинен завершитися», – інформував політик.
Обласний обранець зазначив, що децентралізаційний процес реалізується на Волині тривалий час і, попри спротив, вже є позитивні напрацювання з обласною радою.
«Ми постійно спілкуємось із лідерами громад. В області функціонує об’єднання голів ОТГ. Обласною радою частина бюджету постійно скеровується на вирішення проблем громад. Наприклад, був нещодавно в Копачівці Рожищенського району, де відремонтували дитячий садочок, перекрили клуб за сприяння обласної ради, – розповідає В’ячеслав Рубльов. – Але є і проблеми, про які розповідають на зустрічах. У місті Рожище існує проблема з футбольним полем, причому кошти виділено, але в кінці року, коли проводити роботи зовсім неможливо. Тому я провів зустрічі з представниками місцевої районної та міської влади, і питання, впевнений, вирішиться найближчим часом».
Що стосується діяльності народних депутатів, які діють на території Волинської області В’ячеслав Рубльов наголосив, що є два округи, в яких народні депутати ведуть дуже активну роботу.
«У 19-му окрузі і 23-му окрузі депутати ведуть досить активну роботу. Проводять зустрічі з головами ОТГ, з жителями населених пунктів, вирішують проблеми. Натомість народні депутати, яких обирали рожищани і лучани, своїх виборців бачили тільки перед виборами, – зазначає політик. – Народним депутатом повинна стати людина, яка постійно вивчає і вирішує проблеми своїх виборців, яка регулярно з ними проводить зустрічі і відстоює їхні інтереси. Людина, яка законодавчо на прикладі своїх виборців вирішує проблеми жителів усієї України».
В’ячеслав Рубльов каже: щоб правильно обрати депутата, треба звертати увагу на його діяльність.
«На те, як він вирішує проблеми інших, чи допомагає, чи чує, чи співпрацює з місцевою владою, чи охоплює коло актуальних проблем і чи ці проблеми конкретні. Бо народний депутат – це слуга народу», – наголосив В’ячеслав Рубльов.