Чи можна лучанам пити воду з крана
Про це розповів в інтерв’ю "Першому" директор Луцькводоканалу Віктор Гуменюк.
Відтак, за його словами, купівля бутильованої води не зовсім виправдана.
«Таких свердловин подекуди не мають навіть виробники бутильованої води. В більшості вони використовують воду «Луцькводоканалу». Максимум – додатково фільтрують її. На етикетці написано, що термін придатності – півроку. Яка це вода?» – дивується Віктор Гуменюк.
«Є державні санітарні норми і вся вода, яку постачає «Луцькводоканал», відповідає цим стандартам. Так, інколи люди скаржаться на іржу, але вона пов’язана з ремонтом аварійних ситуацій. Це просто метал, нічого страшного в ньому немає. Достатньо просто спустити цю воду», – розповів директор Луцькводоканалу.
За його словами, спускати воду потрібно і після поїздок. Вона повинна перебувати у водогоні максимум добу. Щодо старих труб, то вони можуть бути неестетичні, але на якість води не впливають. Це зокрема, підтверджують 22 тисячі досліджень, які водоканал проводить щороку.
«Часто говорять: «закип’ятили воду і ой, осад з’явився». Це нормально. Це солі, які у воді повинні бути. Їх можна забрати фільтрами, але зовсім необов’язково. Немає таких вимог. Домашня доочистка може бути, але вона повинна бути правильною. Фільтри потрібно змінювати раз в місяць, а люди ними користуються півроку-рік. До того ж потрібно знати, які фільтри і для чого використовувати. В ідеалі – спершу зробити аналіз води, а вже тоді визначатись, яке саме обладнання встановлювати. Це, як у лікаря. Спершу – діагностика, потім – лікування», – розповідає посадовець.
«Щодо бутильованої води, то тут ще потрібно знати, чи миються бутлі, як їх зберігають, перевозять і так далі. Ми плануємо розвивати напрямок бутильованої води, бо в людей є запит на це. Але головне – робити все правильно, а не просто заробляти гроші», – акцентував Віктор Гуменюк.