Учені знайшли найдавніші рештки сучасних людей
Знайденому в Греції фрагменту черепа, на думку дослідників, не менше 210 тисяч років. У той період територію нинішньої Європи населяли неандертальці, пише ВВС Україна.
Якщо вік знахідки, виявленої в печері Апідіма в Греції, підтвердиться, це внесе суттєві корективи в наше уявлення про історію Homo sapiens (людини розумної). Раніше вважалося, що сучасні люди потрапили до Європи з Африки лише близько 45 тисяч років тому.
Результати дослідження опублікували в журналі Nature.
Декан факультету палеоантропології в Тюбінгенскому університеті Катерина Харваті розповіла в інтерв'ю Guardian, що це відкриття може бути свідченням більш ранніх, ніж вважалося, випадків появи сучасних людей за межами Африки й ширшого географічного охоплення їх поселень на території Європи.
Люди, які живуть в наші дні за межами Африки, походять від мігрантів, які залишили континент 60 тисяч років тому.
У міру просування Євразією вони витіснили інші види древніх людей, які їм зустрічалися, наприклад, неандертальців і денисівців.
Але це була не перша міграція сучасних людей з Африки.
Вік людей, останки яких виявили в 1990-х роках у печерах Кафзех і Скул в Ізраїлі, становить від 90 до 125 тисяч років.
Тоді вчені вирішили, що це виняток — люди спробували покинути місце проживання в Африці, але у них мало що вийшло.
Проте останніми роками стало зрозуміло, що Homo sapiens почав вивчати нові території ще раніше і подолав тоді ще більші відстані.
Нещодавно палеонтологи знайшли скам'янілості сучасних людей в Китаї. Їх вік — від 80 до 120 тисяч років.
Вивчення ДНК показало, що між людьми з Африки й неандертальцями відбувалося схрещення. Аналіз останків неандертальців, які жили на території нинішньої Німеччини, виявив, що схрещення траплялося 319-460 тисяч років тому, проте незрозуміло, брав участь в цьому Homo sapiens, або інший вид людей, який проживав в Африці.