Розповіли, скільки гектарів волинського лісу постраждало від видобутку бурштину
В офіційній відповіді Державного агентства лісових ресурсів України зазначено, що внаслідок протиправних дій змінюється гідрологічний режим, пошкоджуються ґрунтовий та рослинний покрови, псується родючий шар землі, пише ІА Волинські новини.
Ці чинники суттєво обмежують можливості подальшої експлуатації лісових земель, у результаті держава зазнає значних збитків.
Яка ситуація з незаконним видобутком бурштину на Волині, ми запитали в першого заступника начальника ВОУЛМГ Руслана Войцеховського:
– У нашій області від видобутку сонячного каменю постраждав Маневицький район. Площа пошкоджених земель загалом становить 16 гектарів. Якщо уточнювати по роках, то в 2015 році бурштин видобували на території понад 13 гектарів, у 2016-му – на 2,93 га. Протягом 2017-2019 років ці межі не змінюються. Завдяки зусиллям тодішньої обласної влади, керівництва поліції та обласного управління ЛМГ у районі не допустили розмаху цього явища. Найбільше копачі шкодять, коли використовують помпи. Адже вода вимиває родючий шар землі й лишає дуже глибокі ями. Там, де незначна відстань залягання бурштину, копають лопатами. Але марсіанських пейзажів, як на Рівненщині, у нас нема.
Від себе додамо, що до 1 грудня в Україні мають бути розроблені й ухвалені в парламенті закони про легалізацію грального бізнесу та видобутку бурштину.