Рада ухвалила закон про імпічмент Президента
Таке рішення підтримали 337 депутатів, повідомляє Українська правда.
Спікер Ради Дмитро Разумков відразу ж поставив на голосування прийняття законопроекту в цілому.
Однак таке рішення викликало зауваження. Наразі триває обговорення.
Проект закону №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" передбачає, що нардепи можуть усунути Президента "виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину".
Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів.
Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених Президентом.
Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.
Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п'яти захисників його прав, свобод та інтересів.
Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю.
Після прийняття рішення про звинувачення Президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях Президента ознак злочину.
Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.
Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед Президентом.
У випадку відставки Президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються.