Новини

У луцькому дитсадку – спалах інфекції: до лікарні забрали декілька дітей

У луцькому дитсадку №5 – групове захворювання на ротавірусну інфекцію. Трьох дітей госпіталізували.

Про це інформаційному агентству ВолиньPost повідомив дідусь однієї з вихованок дитсадка Сергій Полетило.

За словами чоловіка, його онуці стало зле 5 грудня після відвідування дошкільного навчального закладу. Зараз дівчинка перебуває в інфекційній лікарні, де також надають медичну допомогу й іншим дітям з тієї ж групи.

У Волинському обласному лаболаторному центрі підтвердили інформацію про спалах інфекції у дитсадку.

Лікар-епідеміолог Валентина Новачевська повідомила, що станом на сьогодні, 13 грудня, відомо про перебування у лікарні трьох дітей з однієї групи дитсадка №5 через ротавірусну інфекцію. Усім їм – по 4 роки.

Стан дітей – середньої важкості.

Випадок епідеміологи розцінюють як спалах ротавірусної інфекції. Тож у дитсадку відібрали проби води, продуктів, зовнішнього середовища.

Епідрозслідування триває.

Нагадаємо, у кінці листопада теж було відомо про спалах ротавірусної інфекції у дитсадку. З достовірних джерел Інформаційному агентству ВолиньPost відомо, що проблема була у дитсадку №23. Наразі діти, які тоді захворіли, за інформацією Валентини Новачевської, здорові.

Довідка:

Ротавірусна інфекція, або як її часто називають, кишковий або шлунковий грип, це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним або фекально-оральним шляхами, а також через немиті фрукти, овочі, через брудну воду і руки та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо). Ротавірусна інфекція вкрай стійка до будь-яких ліків і дезінфікуючих засобів.

Джерелом ротавірусів є людина. Вірус дуже легко передається від людини до людини. Індекс контагіозності становить понад 60%. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.