Теплий грудень перешкоджає завершенню вегетації озимих на Волині
Про це в коментарі SuperAgronom.com розповів Ярослав Мазуренко, керівник департаменту аграрного виробництва ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт».
«Зараз у нас нормальні погодні умови, аномально тепло, але от дивлюсь на ріпак і менше за нього хвилююсь, ніж за пшеницю. Ріпак у нас достатньо гарно зреагував, він добре зрегульований восени. Де перші посіви пшениці, то вже є такі, що перерослі. Не критично ще, але нехай би вже вона йшла спати», — ділиться фахівець.
За його словами, в поточному році озимі ріпак і пшениця найбільше постраждали від червневої спеки. За результатами сезону середня врожайність ріпаку на полях «Волинь-Зерно-Продукт» становила 3,1 т/га, озимої пшениці — 6,7 т/га. У розрізі пізніх культур:
кукурудза — 11,3 т/га;
соняшник — 3,1 т/га;
соя — 3,5 т/га.
«Все було б добре, якби не озимі, за площами в нас їх багато, це не дуже добре. Загалом з врожайністю пшениці миритись можна було б, якби не такі ціни на зерно та висока вартість азотних добрив», — зауважив керівник департаменту аграрного виробництва ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт».
Наразі компанія працює над оновленням портфоліо брендів по ріпаку та пшениці.
«Цьогоріч з ріпаку погано зреагували гібриди компанії Lembke. По пшениці сорти були більш-менш в тренді, але вона вся постраждала. Ми вже оновили портфоліо брендів по ріпаку, по пшениці цей процес дорожчий. По соняшнику в нас залишається Syngenta, по кукурудзі — Monsanto і Pioneer. На демоділянках була кукурудза Brevant №1, з весни будемо використовувати цей гібрид в товарних посівах», — підсумував Ярослав Мазуренко.