Починається з ангіни і висипки: медики попередили про небезпечну дитячу хворобу в Україні
Повідомлення про це інфекційне захворювання 11 січня опублікувала пресслужба Міністерства охорони здоров'я. Зазначається, що скарлатину викликає ß-гемолітичний стрептокок групи А.
Хвороба передається повітряно-крапельним і контактно-побутовим шляхом (наприклад, через іграшки та їжу). Найчастіше хворіють діти.
Симптоми:
висип;
підвищення температури тіла;
головний біль;
загальна слабкість;
блювота;
біль у горлі;
сухість шкіри.
Головним симптомом скарлатини є висип. Він з'являється на 1-2 день хвороби. Найбільше висип сконцентрований на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і бічній поверхні шиї, бічній поверхні тулуба, животі. Висип відсутній на носогубному трикутнику (симптом Філатова).
Спочатку на язику з'являється білий наліт, однак за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває яскравого малинового кольору.
Як правило, хворі на скарлатину лікуються вдома. Потрібно дотримуватися постільного режиму й рекомендацій лікаря (сімейний лікар, інфекціоніст). Скарлатина обов'язково лікується курсом антибіотиків.
Хворим із важкими формами скарлатини, з ускладненнями та за епідемічними показаннями рекомендується госпіталізація.
Для полегшення загального стану здоров'я додатково лікарі рекомендують:
полоскання ротової порожнини;
препарати, які знімають свербіж у місцях висипань;
профілактику хвороби.
Щеплення від скарлатини немає, проте перехворівши одного разу в пацієнта виробляється імунітет. Варто також дотримуватися простих правил гігієни:
провітрюйте приміщення;
гуляйте на свіжому повітрі;
уникайте контакту з хворими людьми;
мийте руки після вулиці та перед їжею.