Чи стало повітря чистішим через поширення коронавірусу
Значно чистішим стало повітря і в містах інших країн, що пов'язують з коронавірусом. Про це пише ВВС Україна.
Наприклад, в Нью-Йорку лише за кілька днів рівень CO2 впав на 5-10%. Подібну ситуацію зараз спостерігають в Італії та Китаї.
Дослідники з Нью-Йорка розповіли BBC, що загазованість повітря через автомобілі зменшилася на 50% порівняно з минулим роком.
Викиди CO2 також знизилися, але ці показники можуть швидко зрости після пандемії.
Коли глобальна економічна активність знижується, зменшення викидів різних газів у повітря не є дивним.
Вчені стверджують, що до травня, коли викиди CO2 досягають піку через розкладання листя, рівень забруднення може бути найнижчим з часів фінансової кризи десятиліття тому.
Попередні дані, зібрані в Нью-Йорку на цьому тижні, говорять про те, що обмеження пересування суттєво впливає на якість повітря.
Рівень трафіку в місті знизився на 35% у порівнянні з минулим роком. За даними дослідників Колумбійського університету, за кілька днів цього тижня суттєво зменшилися викиди чадного газу, в основному через зменшення кількості автомобілів.
Вони також встановили, що в Нью-Йорку фіксують падіння рівня CO2 на 5-10%, так само як і метану.
Подібну ситуацію з впливом спалаху вірусу на навколишнє середовище спостерігають у Китаї та Італії.
Кліматичний аналіз на сайті Carbon Brief показав, що протягом двох тижнів у Китаї споживання енергії та викиди у повітря знизились на 25%. Це може привести до загального падіння викидів вуглецю в Китаї цього року приблизно на 1%, вважають експерти.
Китай та Італія також зафіксували падіння діоксиду азоту в повітрі, що пов'язують зі скороченням поїздок на авто та зниженням промислової активності.
Завдяки призупиненню авіації та переведення роботи мільйонів людей на дім знизиться рівень викидів і в багатьох інших країнах.
І хоча люди, які працюють з дому, швидше за все, більше використовують опалення та електроенергії, обмеження їхнього пересування та загальне сповільнення економіки, ймовірно, вплинуть на рівень викидів.
"Я очікую, що у травні, коли зазвичай пік CO2, буде найменший показник, який ми мали у північній півкулі з 2009 року, або навіть до цього", - сказав професор Русін Команд, з Колумбійського університету, який досліджував повітря в Нью-Йорку.
Ця думка збігається з прогнозами інших експертів з інших регіонів, які вважають, що обмеження країн вплинуть на рівень CO2 цього року.
"Все буде залежати від того, як довго триватиме пандемія, наскільки великим буде уповільнення темпів економіки, особливо в США. Але, швидше за все, я думаю, ми побачимо зміни у світових викидах цього року", - сказала професор Корін Ле Керре з університету Східної Англії.
"Якщо це триватиме ще три-чотири місяці, безумовно, ми побачимо деяке зменшення показників".
Що може суттєво змінити масштаб викидів вуглецю та забруднення повітря, так це те, як уряди вирішать відновлювати економіку після пандемії.
У 2008-2009 роках, після світової фінансової кризи, викиди вуглецю збільшилися на 5%. Але цього разу все залежатиме від рішень урядів.
Наприклад, вони можуть наполягти на тому, що допомога авіакомпаніям, які перебувають у скрутному становищі, буде пов'язана зі скороченнями авіаційних викидів.
Але деякі експерти запевняють, якщо пандемія триватиме довго, то скоріше увагу зосередять на сприянні будь-якому економічному зростанню, незалежно від впливу на навколишнє середовище.
"Я гадаю, що клімат може перейти на задній план. Не думаю, що є велика надія на те, що ситуація стимулюватиме до переходу на чисту енергію", - вважає професор Глен Петерс з Центру міжнародних кліматичних досліджень.