Співпраця з олігархами: кого призначив Зеленський відповідальним на Волині
Про це пише “Українська правда”.
Перша із них віртуальна. Раз на день Зеленський у своєму кабінеті чи в прес-центрі Офісу записує звернення до громадян. Він розповідає людям, що цього дня було зроблено для боротьби з коронавірусом, що буде зроблено найближчим часом, для чого закривають школи, чому слід іти на карантин, яких обмежень чекати тощо.
Друга щоденна зустріч Зеленського – реальна. Близько 11 ранку президент збирає засідання Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19. Оскільки Координаційна Рада не є органом влади, жодних формальних рішень на ній не ухвалюється. Проте найбільше розглядається рішення запровадження надзвичайного стану, активним лобістом якого є міністр внутрішніх та закордонних справ Арсен Аваков. Якщо Зеленський таки наважиться його запроваджувати, він буде, реалізований також через уряд.
Крім звичайних органів влади, президент Зеленський задіяв і досить несподівані механізми – співпраці з олігархами та крупними бізнесменами. Останні завжди були ключовими фігурами в українській політиці, але завжди намагались уникати публічної участі в політичних процесах.
За словами учасників зустрічі, області розділили так:
Рінат Ахметов – Івано-Франківська, Львівська, Донецька, Луганська; плюс міста де він має вплив як, наприклад, Кривий Ріг;
Ігор Коломойський – Запорізька область;
Ігор Палиця (на зустрічі присутній не був, але має давню історію особистих стосунків з Зеленським) – Волинська область разом з Коломойським і Тернопільська область (щоправда, новий губернатор Тернопільщини начебто відмовився працювати з людиною Палиці);
Віктор Пінчук – Дніпропетровська область;
Андрій Веревський – Полтавська і Кіровоградська області;
Юрій Косюк – Вінницька і Черкаська області;
Андрій Ставніцер – Одеська область;
Олександр Ярославський – Харківська область.