Парламент України підтримав «антиколомойський» закон
Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня, пише "Українська правда".
За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів. Законопроєкт підтримали нардепи від "Слуги народу", "Євросолідарності", "Голосу", депутатська група "Довіра", позафракційні.
"Батьківщина" переважно голосувала проти, "ОПЗЖ" – утрималась.
Крім того, народні обранці проголосували за скорочення терміну підготовки законопроєкту до другого читання.
Законопроєкт передбачає, що власники і ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.
При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
З 2014 року Нацбанк вивів з ринку 104 банки. У пояснювальній записці йдеться, що "деякі банки, використовуючи недосконалу судову систему, намагаються знову повернутись на ринок, що створює системні ризики для фінстабільності".
У законопроєкті пропонується внести статтю 266-1 до кодексу України адміністративного судочинства.
У пунктах цієї статті йдеться про те, що рішення суду не може стати підставою для повернення банку його ексвласникам: "Не породжує будь-яких прав у осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого індивідуального акта/рішення, окрім права на відшкодування завданої шкоди".
Також рішення суду не відновлює становища банку, яке існувало до прийняття рішення про ліквідацію чи відкликання ліцензії і не може бути причиною для скасування рішення про його ліквідацію: "Суд не може прийняти будь-яке інше рішення, що може мати наслідком зупинення/припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку та/або ліквідації банку".
На засіданні присутній президент Володимир Зеленський. Він закликав народних депутатів підтримати законопроєкти, необхідні для підписання угоди з МВФ.
Зеленський подякував нардепам за роботу в умовах пандемії коронавірусу в світі.
Він закликав не ділитися під час кризової ситуації на провладні партії і опозицію.
"Для нас дуже важлива підтримка економіки України. Дуже важливо, щоб відбулось підписання меморандуму з МВФ і ви прекрасно знаєте, що дві головні умови – це закон землю та банківський закон... У мене теж багато запитань до цієї ситуації, але я вас дуже прошу підтримати ці законопроекти. Вони важливі для українського народу", – сказав Володимир Зеленський.