У район на Волині повернулося 69 заробітчан: як вони дотримуються самоізоляції
Про це пише Валентина Борзовець у Віснику.
Приміром, в одному із сіл жінка, яка приїхала з Польщі, пішла до церкви. Прихожани попросили її піти з храму, порадили ізолюватися.
Заробітчани, які приїхали з Чехії також розгулювали селом, на зауваження односельчан не реагували. Тож жителі по допомогу звернулися до місцевої влади та дільничного, аби ті вплинули на ситуацію і змусили приїжджих самоізолюватися. Тепер, кажуть, не видно, щоб ті ходили селом.
Ще в одному селі заробітчанка спокійно прийшла в магазин. Люди змовчали, проте злякалися.
Такі випадки непоодинокі у селах, але є й інші історії. Як оця: у село Велимче повернувся також чоловік з Бельгії. Його рідні підготували окрему хату для ізоляції, завізши туди все необхідне для тимчасового проживання: одяг, продукти харчування, гігієнічні засоби тощо.
Разом з ним у цій хаті оселилися його брат із зятем, які разом були на сезонних заробітках, але проживають на Львівщині.
Дружина волинянина розповіла, що ніхто з рідних з чоловіками не бачився. Вони утрьох просто з Борисполя автомобілем приїхали до хати. Ні з ким не спілкуються, на вулицю без потреби не виходять. Вона приносить їм книги та газети, але при цьому дотримується відповідної дистанції.
– Живемо, як на курорті, – каже Сергій Калінчик. – У зв’язку з карантином побоялися залишитися в Бельгії. Вже у Борисполі прикордонники перевірили температуру (правда, їх чекали у літаку десь півтори години). Під час польоту українці не могли всидіти на місці, що багатьом не подобалося. Після посадки нам оголосили симптоми коронавірусу. З нашої групи, де було 50 людей, на експрес-обстеження пішло десь шестеро-семеро. В аеропорту антисептиків не було. Кожен з нас дав розписку про те, що після приїзду додому буде на самоізоляції, вказали всі дані. Зателефонували сімейним лікарям. Домовились у разі якихось підозрілих симптомів негайно їм повідомляти. Хочеться, щоб усі дотримувались умов карантину і були здоровими!