Заклади для хворих на коронавірус в областях буде переглянуто, – головний санлікар України
Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу в неділю, 5 квітня, пише Українська правда.
Нагадаємо, у Луцьку намет, де прийматимуть хворих на коронавірус, встановили біля дитячої лікарні.
Також нагадаємо, МОЗ назвало ще одну лікарню на Волині, в яку госпіталізуватимуть хворих на коронавірус.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку збирають підписи, аби дітей з коронавірусом не лікували разом з онкохворими.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині вже два померлих від коронавірусу – РНБО
"З учорашнього дня у нас на штабі було розглянуто питання готовності закладів охорони здоров'я до зустрічі з COVID-19, особливо закладів першої хвилі, яких ми затвердили наразі 240.
На штабі було сформовано 4 групи, до яких входять представники МОЗ, Національної служби здоров'я, а також Держслужби з надзвичайних ситуацій.
І з сьогоднішнього дня ці групи поїхали до областей, щоб переглянути правильність визначення закладів, які будуть надавати медичну допомогу хворим з коронавірусною хворобою, а також надати практичні рекомендації щодо облаштування закладів, а також правильності запуску санітарного сортування", – сказав Ляшко.
Він також зазначив, що у неділю вранці завітав до Броварської центральної районної лікарні, де запроваджено санітарне сортування на вході до закладу. Він назвав це позитивним прикладом і попросив усіх керівників закладів охорони здоров'я взяти його на озброєння.
"Тиждень тому ми розгорнули наметові містечка біля інфекційних лікарень, але даному випадку в Броварах це розгорнуто при вході на територію лікарню.
Сортуються всі з підозрою на COVID-19, відходять в один бік, а всі інші, щоб потрапити до певних відділень лікарні, походять температурний скринінг, дезінфекційну обробку і в подальшому рухаються по певних коридорах, щоб не перетиналися потоки хворих з температурою, хворих з травмами, а також лікарі йдуть в окремому напрямі.
Це створює певні незручності на першому етапі, коле налагоджується робота, але це вимушені заходи, які дозволять запобігти поширенню коронавірусної хвороби і запобігти занесенню коронавірусної хвороби в заклади охорони здоров'я, де ще не перебувають хворі з підозрою на коронавірусну хворобу або з коронавірусною хворобою", – пояснив він.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Цирк якийсь, а не карантин», ‒ Положинський про блокпости на Волині
Ляшко також зазначив, що у суботу штабом з ліквідації надзвичайних ситуацій оновлено вимоги до контрольно-пропускних пунктів, які будуть встановлюватися на в'їздах і виїздах до кожної області.
"Ми прописали, хто там повинен перебувати, які заходи здійснювати, як проводиться скринінг, в тому числі температурний, і перевірка документів".
Ляшко також підтвердив, що, за новим стандартом надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, у всіх померлих від пневмонії має бути забраний матеріал для перевірки на коронавірус методом ПЛР.
Нагадаємо, 29 березня, МОЗ України визначило 240 медичних закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, стан яких погіршується.