Експрезидента Киргизії ув'язнили на 11 років із конфіскацією майна
Про це повідомляє Українська правда.
Алмазмек Атамбаєв керував країною з 2011 до 2017 року і став першим президентом, який добровільно залишив посаду після першого терміну.
Рішенням суду Атамбаєв позбавлений державних звань і державних нагород – орденів «Данакер» (Примиритель) і «Манас» II ступеня, медалі «Данк» (Слава), іменного годинника президента.
Конфіскації підлягають також його 5 автомобілів, земельні ділянки в Чуйській та Іссик-Кульській областях Киргизії, а також компанії ВАТ «Медіа Форум» ТзОВ «Форум», «Автомаш» і телеканал «Апрель», які були у власності Атамбаєва, рахунки і цінні папери в низці киргизьких банків.
Рішенням Першотравневого районного суду Бішкека колишній генпрокурор Киргизії Індіра Джолдубаєва також визнана винною і засуджена до штрафу в 5 млн сомів (66,6 тис. доларів). Вона також позбавлена звання державного радника III класу і звання «Заслужений юрист».
Суд також визнав винним ексрадника голови Держслужби виконання покарань Киргизії Калибека Качкиналієва. Йогозасуили до 2 років в'язниці. Водночас через відбуття терміну покарання Качниналієва звільнили із залу суду.
Академік Абдухалім Раімжанов суд залишив без призначення покарання у зв'язку із закінченням терміну давності справи.
Нагадаємо, у рамках справи про незаконне звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва в корупції підозрювалися 19 колишніх чиновників Киргизії. З 14 підозрюваними були підписані угоди про співпрацю зі слідством.
Батукаєв, який відбував тривалий термін ув'язнення в колонії, у 2013 році був звільнений за станом здоров'я, після чого виїхав до Чечні.
Пізніше парламентська комісія встановила, що про звільнення Батукаєва клопотав ексомбудсмен Киргизії Турсунбек Акун, а до виїзду кримінального авторитета були причетні високопоставлені урядовці та співробітники ДСВП. Однак у 2013 році розслідування не було завершене.
У 2019 році в МВС Киргизії заявили про відновлення розслідування.
У рамках кримінальної справи затримали колишнього віцепрем'єра Киргизії Шаміля Атаханова, ексміністр охорони здоров'я Динара Сагінбаєва, а також низку посадових осіб Міністерства охорони здоров'я, які, за версією слідства, навмисне діагностували у Батукаєва важке захворювання, що стало підставою для звільнення від відбування покарання.