Новини

МОЗ планує збільшити вік дітей, яким можуть надавати допомогу педіатри

МОЗ планує збільшити вік дітей, яким можуть надавати допомогу педіатри
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство готує зміни до законодавства про медичні гарантії, згідно з якими у протоколах лікування дітей буде змінений їхній вік.

Про це він сказав під час брифінгу 8 липня, відповідаючи на питання, чому Національна служба здоров'я зменшила вік дітей у протоколах їх лікування, оскільки було від 0 до 18 років, а зараз від 0 до 16 років. Проте дорослі спеціалісти їх не приймають, а дитячі вимушені лікувати на свій "страх і ризик", - передає Суспільне.

За його словами це одне з проблемних і неузгоджених питань, які є у програмі фінансування медгарантій, воно потребує вдосконалення.

"Зараз ми почали готувати ті зміни, які ми плануємо внести для того, щоб у нас була дійсно реформована медицина і взагалі розпочався процес реформування. Зокрема це буде стосуватися і неузгодженості віку пацієнтів", - сказав Степанов.

Суспільне звернулося до МОЗ та НСЗУ за коментарями щодо запроваджених змін, як вони впливають на пацієнтів та коли і як будуть змінені.

Що відомо

Згідно з законодавством, кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього має бути укладена декларація з педіатром чи сімейним лікарем.
Програма медичних гарантій передбачає перелік безоплатних послуг для дітей.

Згідно з даними НСЗУ, в Україні всім пацієнтам гарантовано доступ до медичних послуг, проте деякі додаткові послуги запроваджуються для пацієнтів певних вікових категорій.