Новини

Мед краще за антибіотики бореться з кашлем, нежитю і болем у горлі

Дослідження групи вчених із Оксфордського університету показало: мед може виявитися дієвішим у лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), ніж антибіотики. Адже надмірне вживання останніх зрештою призводить до стійкості до антибіотиків.

Про це йдеться в публікації в науковому виданні BMJ Evidence Based Medicine, - передає Громадське.

ГРВІ — одна з найпоширеніших причин призначення антибіотиків, ідеться в дослідженні. Утім автори відзначають, що більшість таких інфекцій передаються вірусним шляхом. А отже, їх лікування антибіотиками є недієвим і недоцільним.

Тому вчені вирішили звернути увагу на альтернативні методи лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій. І звернули увагу на мед — народний спосіб лікування в разі кашлю, нежитю чи болю в горлі.

На мед звертають увагу не вперше: приміром, у 2011 році індійські дослідники вказали, що він має антибактеріальні властивості та здатен прискорювати загоєння ран. А про лікувальні властивості меду згадується ще в стародавній літературі.

читайте і дивіться також
Рідке золото: як експортувати мед — БІЗНЕС-ПЛАН
У дослідженні вчених Оксфордського університету використали метааналіз — огляд усіх наукових публікацій, пов’язаних із медом та його лікувальними властивостями. Із понад 1300 досліджень автори відібрали 14, де наводилися дані клінічних досліджень випробування меду як ліків на 1761 людині.

З’ясувалося, що пацієнти, які приймали мед, менш сильно й рідше кашляли. У двох дослідження вказувалося: ті, хто приймав мед, одужували на день-два раніше, ніж контрольна група. А тому, висновують автори дослідження, мед можна використовувати як безпечну альтернативу для лікування ГРВІ.

«Мед — дешевий, легкодоступний і має мало побічних ефектів. Якщо лікарі хочуть щось прописати від ГРВІ, ми радимо мед як альтернативу антибіотикам. Мед — більш ефективний і менш шкідливий за антибіотики, а ще не викликає стійкості до антибіотиків», — йдеться в публікації.