Волинська бібліотека отримала книжки докторки наук
Науковець, митець ніколи не поривала контактів із Волинню, адже народилася в селі Городині Рожищенського району, закінчила школу дитбудинку в селі Крупа-Границя.
Це вже друге надходження книжок від відомої землячки. У січні 2019 року Галина Стельмащук передала для Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки 391 примірник цінної літератури з питань мистецтвознавства. Цим було закладено основу її іменної колекції. Зацікавлену аудиторію зібрала презентація, проведена травні 2019 року в стінах бібліотеки, за участі громадських діячів, митців Василя Ворона, Софії Пасюк. Під час презентації щире слово мовила і сама меценатка Галина Стельмащук, яка підтвердила намір і в майбутньому підтримувати бібліотеку.
Нинішній подарунок Галини Григорівни включає 3 монографії, видані 2017 року у Львові, зокрема „Поліське житло: культурно-генетичні витоки», „Від зернини – до хлібини», „Бджільництво: обрядовий контекст». Надзвичайну цінність для волинського читача складає „Українська фольклористична енциклопедія». У ній подані статті і про волинських дослідників фольклору – Віктора Давидюка, Олексу Ошуркевича.
У числі 5 за 1972 рік зустрічаємо есе Євгена Сверстюка „Котляревський сміється» – твір, за який автор тоді відбував 7 років радянської в’язниці і 5 – поселення. А в числі №2 за 1973 рік опубліковані поезії Валентина Мороза, волинянина, в минулому викладача Луцького педінституту.
Надійшли також і 8 авторефератів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства, захищених колегами Галини Григорівни у Києві, Львові, Івано-Франківську.
Справжнім скарбом колекції, що надійшла, є добірки журналу „Сучасність». Як відомо, місячник літератури, мистецтва, суспільного життя від 1961 року виходив у Мюнхені (ФРН), США. Із січня 1992 року по січень 2013 випускався в Києві. Відтепер, завдяки подарунку Галини Стельмащук, книжкове зібрання збагатилося числами журналу за 1961-1989 роки, при чому 1966, 1968, 1970, 1972, 1976 і 1986 представлені повними комплектами. Зацікавлений читач може знайти, зокрема, твори українських дисидентів – Ірини Калинець (Стасів), Євгена Сверстюка, Валентина Мороза. Так, у числі 5 за 1972 рік зустрічаємо есе Євгена Сверстюка „Котляревський сміється» – твір, за який автор тоді відбував 7 років радянської в’язниці і 5 – поселення. А в числі №2 за 1973 рік опубліковані поезії Валентина Мороза, волинянина, в минулому викладача Луцького педінституту.
Для працівників бібліотеки та користувачів Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки справжнім відкриттям стало ознайомлення з публікаціями Миколи Михайлюка, який у кінці 50-х років працював бібліотекарем у книгозбірнях Торчина та Луцька. Надзвичайно цікаві факти подані в його статтях: „У Луцькій обласній бібліотеці (число 4 за 1967) та „Наш виїзд в Україну» (число 10 за 1986). Упевнені, що цей доробок краянина, що повернувся з Радянського Союзу в Аргентину, буде досліджено найближчим часом науковцями, краєзнавцями, музейниками, оскільки проливає світло на розвиток культурної галузі Волині кінця 50-х – початку 60-х років.