У ЄС затвердили нову санкційну процедуру
Пише Кореспондент.
Більшість країн-членів Євросоюзу схвалили санкційний механізм проти держав блоку за порушення принципу верховенства права, повідомляє Deutsche Welle в середу, 30 вересня.
Відзначається, що ініціативу висунула Німеччина.
Принцип дії механізму полягає в тому, що Євросоюз зможе обмежити виділення коштів для країн-порушників у разі, якщо ці порушення шкодять управлінню бюджетом або фінансовим інтересам ЄС.
Тепер санкційний інструмент розглянуть в Європарламенті, і євродепутати можуть зробити його ще більш жорстким, оскільки раніше дехто з них критикували пропонований механізм як неефективний.
Польща й Угорщина виступають проти створення санкційного механізму. Варшава і Будапешт погрожували заблокувати прийняття бюджету ЄС і антикризового фонду, якщо механізм буде схвалений. Проти обох країн в Брюсселі вже кілька років триває процедура, яка в кінцевому підсумку може привести до позбавлення країн права голосу в ЄС.
У сьогоднішньому звіті Єврокомісії йдеться, що стан верховенства права в Угорщині і Польщі викликає серйозне занепокоєння.
Нагадаємо, у червні 2018 року в ЄС запустили санкції проти Польщі через її спірну реформу судочинства. А на початку осені того ж року Євросоюз почав штрафні санкції проти Угорщини за порушення принципів правової держави, зокрема утиски неурядових організацій.