Новини

Слідство щодо неякісних бронежилетів закінчено

Чиновники з Міноборони, за даними слідства, свідомо закупили бронежилети, які прострілюються.

Пише Кореспондент.

У справі про закупівлю неякісних бронежилетів для армії завершено досудове розслідування. Збиток державі оцінений у майже 42 млн гривень. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

"Слідчі ДБР завершили досудове розслідування за фактом закупівлі Міністерством оборони України неякісних бронежилетів для потреб армії. Після ознайомлення підозрюваних і їх адвокатів з матеріалами кримінального провадження до суду буде направлено обвинувальний акт", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, посадові особи Міноборони "закупили неякісні бронежилети марки Корсар МЗС-1-4, які не відповідають технічним вимогам і прострілюється".

"При цьому посадові особи Міноборони і представники компанії постачальника знали, що при намоканні (дощуванні) в бронежилетах змінюється молекулярна структура "кевлара" і він втрачає свої куленепробивні властивості", - додали в ДБР.

Встановлена ​​сума збитків державному бюджету України в результаті закупівлі неякісних бронежилетів становить майже 42 млн гривень.

Бронежилети без броні. Що закупило Міноборони

Нагадаємо, в листопаді 2019 року ДБР повідомило про підозру п'яти топ-чиновникам Міноборони. Тоді стверджувалося, що вони причетні до закупівель 20 тисяч бронежилетів, вартістю 176 млн гривень, 7 тисяч з яких нібито виявилися бракованими.
В рамках справи заарештували начальника Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитра Марченка. Пізніше за нього внесли 20 млн гривень, і він вийшов під заставу.

Також колишньому заступнику міністра оборони повідомили про підозру.