Чим онлайн-навчання відрізняється від дистанційного: пояснення експертів
Тому видання "Українська правда. Життя" звернулося за роз’ясненнями до освітніх експертів. Чим же відрізняються ці форми навчання – читайте нижче.
Які школи можуть навчати учнів дистанційно: міста, які потрапили до червоної зони.
Співзасновниця і викладачка альтернативної школи "БеркоШко" Валентина Мержиєвська запевняє, що онлайн-навчання – це часто вимушена форма, яка наслідує методи очного навчання. Зазвичай, це просто показ презентацій та відео, проведення онлайн-тестування тощо.
Натомість дистанційне навчання, за словами експертки, це принципово інший підхід до взаємодії. Зокрема, вчитель може не зустрічатись з учнями в онлайн-трансляціях, а лише за потреби супроводжувати в чаті.
"Дистанційне навчання має широкий спектр технічних можливостей – аудіо-подкасти, відеоролики, різноманітні тренажери і онлайн-тести. Але головною особливістю є ретельне відстеження успішності учня", – заявляє Мержиєвська.
Тобто онлайн-навчання намагається наслідувати очне навчання, а дистанційне навчання має модель комп’ютерної гри, коли "відкрити нові рівні" можна тільки тоді, коли пройдені попередні.
Ще один експерт, президент корпорації "Гранд" Володимир Співаковський додає, що онлайн-навчання передбачає живі уроки в реальному режимі часу, з синхронним спілкуванням з учителем і однолітками. Коли учнів виконують завдання, відправляють його вчителеві та одразу отримують зворотний зв'язок.
А дистанційне навчання – асинхронне, воно діє в роздільному режимі часу. Можна вибрати зручний час, коли вчити той чи інший предмет в записі. І завдання виконувати, коли хочеться.
Під час такого навчання немає прив'язки до розкладу, але це одночасно вимагає високого рівня відповідальності та самоорганізації дитини.