Новини

За рік в Україну не пустили майже 20 тисяч іноземців

Лідирують за кількістю отриманих відмов громадяни Росії. У Держприкордонслужбі назвали відомих росіян, яким заборонений в'їзд у країну.

Протягом 2020 року Державна прикордонна служба України не пустила в країну більше 19,5 тис. іноземців. Про це повідомив голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що в більшості випадків відмови отримували ті, хто не зміг підтвердити мету своєї подорожі, мав обмеження в'їзду або незаконно відвідував окуповані території, перевищив терміни перебування або подорожував з недійсними документами.

"Найбільше серед іноземців це громадяни Росії, Молдови і Туреччини", - сказав Дейнеко.

За його словами, також було виявлено більше восьми тисяч осіб, як українців, так і іноземців, які незаконно відвідували тимчасово окупований Крим. За добу виявляється до 40 таких осіб.

Голова Держприкордонслужби пояснив, що з моменту початку незаконної анексії Криму піднімається питання незаконного відвідування українськими та іноземними громадянами окупованої території.

"При цьому деякі з іноземців після цього намагаються під усілякими приводами потрапити на територію України, серед них зустрічається багато інтелігенції, артистів", - зазначив він.

При цьому Дейнеко підкреслив, що якщо громадянин іноземної держави відвідував територію окупованого Криму, окупованих районів Донецької та Луганської областей всупереч українському законодавству, він отримує три роки заборони в'їзду в Україну і не буде пропущений на територію України.

"Періодично різні особи йдуть на все, щоб потрапити на територію України. Серед тих, хто в цьому році отримав заборону в'їзду: Кирило Гребенщиков, Борис Корчевніков (але він в'їхав в Україну, а вже виїжджаючи, отримав заборону в'їзду), Антон Пампушний, Петро Мамонов, Світлана Чебан, Олексій Петрушко, Наталія Краснова, Олександра Митрошина. Ігор Ліванов, Олена Корікова, Павло Баршак, учасники ліричної комедії Ідеальний свідок, пішли далі і спробували в'їхати в Україну двічі, тому спочатку при спробі в'їзду вони отримали заборону на три роки, а потім заїхали на сусідній пункт пропуску і отримали вже десять років заборони в'їзду в Україну", - розповів Дейнеко.

За його словами, також був заборонений в'їзд в Україну групі з п'яти громадян РФ, які їхали в Київ проводити тренінги та лекції з журналістики.