Для боротьби з ожеледицею дороги поливають... огірковим розсолом
Про це повідомляє DW.
У Штутгарті, Франкфурті-на-Майні, Кельні, Дюссельдорфі та деяких інших містах сіль можна використовувати лише в надзвичайних ситуаціях – наприклад, якщо йде крижаний дощ.
Вона сильно шкодить рослинам біля доріг: при безпосередньому контакті фактично випалює їх, підкреслюють у Федеральному відомстві з охорони навколишнього середовища. Через сіль можуть страждати і тварини: вона може викликати запалення лап.
Як екологічну альтернативу дорожній солі використовують безсолеву крихту. Зазвичай вона складається з піску або вапняку і знижує небезпеку посковзнутися, при цьому не шкодячи довкіллю.
Інколи німецькі комунальні служби креативно підходять до боротьби з ожеледицею. Наприклад, у Баварії на деяких ділянках використовують розчин, що залишився від виробництва солоних огірків.
Це вигідно і владі, тому що огіркового розсолу вистачає на обробку приблизно 1500 км доріг, що економить близько 700 кг солі. І компанія-виробник може заощадити на очищенні відпрацьованої води. Пілотний проєкт запустили торік та, мабуть, були ним задоволені: цьогоріч баварські дороги знову поливають огірковим розсолом.