Імпорт електроенергії знижує її ціну - Українська енергетична асоціація
В Асоціації зазначають, що імпорт електроенергії з країни-агресора призводить до обвалу індикативної ціни електроенергії до 1200 грн за МВт-год, повідомляє gazeta.ua.
Весь обсяг імпортної електроенергії продається на ринку за добу наперед (РДН) і сьогодні складає 36-60% даного сегменту. З 11 лютого Україна імпортувала 1800 МВт-год електроенергії з Росії.
"Такий обсяг істотно впливає на індикативну ціну і обмежує конкуренцію", - переконують в УЕА.
На думку Асоціації, уряд повинен скасувати цінові обмеження на ринку і підвищити прайс-кепи до 3000 грн/МВт-год в період пікових навантажень і до 2000 грн/МВт-год в періоди мінімальних навантажень.
Група ДТЕК Ріната Ахметова опублікувала заяву до уряду, в якій також підкреслює критичні наслідки для енергоринку імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.
"Внаслідок фундаментальних економічних помилок українська енергетична галузь знаходиться в стані глибокої кризи. Ключовими причинами кризи є великомасштабні маніпуляції на ринку електроенергії і імпорт електроенергії з країни-агресора, який вже має незворотні наслідки для галузі і економіки країни", - йдеться в заяві.
У ДТЕК відзначають, що сьогодні на ринку спостерігається повторення сценарію 2020 року з імпортом електроенергії з Росії за демпінговими цінами, що призводить до необґрунтованого обвалу індикативної ціни електроенергії.
Також Група вказує, що фінансовий дефіцит галузі з моменту запуску нової моделі ринку в 2019 році вже перевищує 50 млрд грн, що призвело до вимивання оборотних коштів у всіх генеруючих компаніях і скорочення витрат на ремонти всіх видів генерації.
Українська енергетична асоціація об'єднує виробників електроенергії на теплоцентралях і когенераційних установках. В Асоціацію входять 13 компаній, сердь яких НАЕК Енергоатом, Укрнафта, Барвінок-інвест, Альянс енерго трейд і інші.