За тонування машини можна лишитись без прав
"Прилад мусить відповідати стандартам, мати документи на перевірку, сертифікацію. А найголовніше, він має бути внесений в офіційний перелік приладів, які дозволяються для цієї перевірки. Сьогодні жоден такий прилад не внесений до офіційного переліку МВС. Як, до речі, і прилади для виміру швидкості. Не відкидаю, що поодинокі випадки штрафів трапляються, але вони надумані, необґрунтовані та не можуть бути технічно підтверджені", - сказав приватний адвокат Юрій Прохода, передає obozrevatel.com.
За словами адвоката, відповідальність за неправильне тонування в Кодексі про адміністративні правопорушення окремим пунктом не прописана. Її відносять до порушень технічної експлуатації транспортних засобів. Штраф за це – 340 грн на 1-й раз, позбавлення прав на термін від 3 до 6 місяців або арешт на 5-10 діб – на 2-й.
За інформацією адвоката, уже закуплені та працюватимуть на дорогах автомобілі зі спеціальним обладнанням, які зможуть перевіряти світлопропускну здатність скла. Але як скоро це буде, і чи поширюватиметься на легкові авто – поки що інформації немає.
Тонувати скло автомобіля в Україні можна. Але важливо, щоб з вулиці було добре видно водія та пасажира, а з машини – дорогу. За правилами, лобове скло має пропускати 75% світла, бічні – 70%, до заднього скла особливих вимог немає. Дзеркальне тонування заборонене для всіх.