В Україні за рік різко скоротилося тиражування книг
"Такі цифри несуть за собою невтішну динаміку, зокрема зниження грамотності населення, кар'єрних досягнень, рівня освіченості громадян, відсутність успішності, задоволеності життям, широкого кругозору й обізнаності. До речі, серед нечитачів у два рази більше безробітних, ніж серед любителів читання", - написав Ткаченко, додавши, що його турбує теперішній стан сфери.
Міністр зазначив, що зараз стоїть першочергова мета - зупинити падіння позицій книжкового ринку в Україні: зменшення тиражів, відсоток регулярних читачів, закриття книжкових магазинів, і в цілому - ігнорування ваги читання і відсутність інтересу серед нечитаючих людей. За його словами, це те, що вимагає комплексного підходу і серйозних змін.
"Ми всі повинні усвідомити, якщо тенденція зростання нечитаючого населення продовжиться, ми досягнемо "точки неповернення", коли доведеться все будувати з нуля", - написав Ткаченко.
Він також зазначив, що вже фіналізована стратегія із просування читання в Україні, яка розрахована на 2021-2025 роки. За його словами, вона дозволить підвищити статус книгочитання в державі, зробивши його ключовим у свідомості людей для отримання навичок, необхідних і зараз, і для успіху в майбутньому.