Що буде з доларом у квітні?
Повідомляє Фінанс.
На тлі низької активності торги в понеділок закрилися на рівні 27,83 — 27,87 грн за долар. З 30 березня до 5 квітня гривня рухалася в коридорі 27,8 — 28,1 грн/долар. Про це йдеться в щотижневому економічному огляді Ukraine Economic Outlook.
Крім того, подальше зміцнення гривні в другій половині тижня стримувалося загостренням воєнної та епідемічної ситуації. На тлі різкого збільшення попиту Національний банк продав $50 млн за 27,98 грн і в такий спосіб обмежив «розгін» курсу на позначці 28,05 грн за долар.
Водночас 5 квітня різко знизився попит на валюту з боку імпортерів через транспортний колапс у Києві.
Крім того, імпорт товарів у березні зріс до $5,7 млрд проти $4,3 млрд у середньому за січень — лютий. До 80% приросту імпорту припало на споживчий сегмент і 20% — на виробниче обладнання.
Зокрема, скориговані трендові значення обсягів імпортних постачань на квітень — травень перебувають у діапазоні $4,3 — 4,5 млрд, що означає збереження профіциту пропозиції валюти та повернення до попереднього прогнозу платіжного балансу, згідно з яким 2021 рік має стати роком припливу валюти до країни на рівні понад $7 млрд.
Однак через посилення карантинних обмежень тиск імпортного ритейлу та туризму на валютний ринок у квітні, навпаки, знизиться.
Згідно з прогнозом, профіцит валюти на ринку за підсумками місяця перебуватиме в діапазоні $0,2 — 0,4 млрд. Саме це дасть змогу гривні до кінця місяця повернутися до плавного ревальваційного тренду 27,5 — 27,7 грн за долар.