Чи можна сповідатися онлайн та причащатися з COVID-19? У ПЦУ пояснили
Як наголосив ієрарх ПЦУ Євстратій Зоря в інтерв'ю "Укрінформу", сповідь – це таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається, і це спілкування повинне бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-кого стороннього.
"Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться. Тому я вважаю за можливе проводити "онлайн" духовне спілкування, розмови, зокрема щодо гріхів та покаяння, але саме таїнство повинне відбуватися лише особисто", – сказав він.
Зоря також зазначив, що покаяння відбувається не лише під час таїнства.
"У щоденних вечірніх молитвах, наприклад, ми маємо сповідання гріхів. Тому людина, яка відчуває потребу в покаянні, може і повинна відкрити своє серце перед Богом на всякому місці, де вона зараз перебуває, і знайти можливість взяти особисту участь у таїнстві при першій же для цього нагоді", – підкреслив він.
Ієрарх також зазначив, що священники в Україні причащають інфікованих коронавірусом, однак при цьому дотримуються усіх епідеміологічних правил.
"Безперечно, але знов-таки – з повним дотриманням тих приписів, які є, тому що вони й самі не повинні наразитися на небезпеку, і тим більше – не стати джерелом небезпеки для інших. Ми можемо і повинні використовувати такі форми подання таїнств, які будуть і ґрунтуватися на давній традиції, і максимально враховувати можливі ризики захворювання, однак не будуть ставити під сумнів сутність таїнств", – додав Зоря.